İŞKUR TYP Kapsamında Kamu Kurumlarına 773 Personel Alıyor

İŞKUR TYP Kapsamında Kamu Kurumlarına 773 İstihdam Edeceğini Duyurdu.Haberin detaylarını sitemizden öğrenebilir ve başvuruları yapabilirsiniz.

İŞKUR TYP Kapsamında Kamu Kurumlarına 773 Personel Alıyor

Mayıs ayının dördüncü çeyreğine girdiğimiz günlerde farklı birçok devlet kurumlarına İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacağı duyuruldu. Toplamda 700’den fazla kişinin istihdam edileceği bu programda İl Milli Eğitim Bakanlığı, İl Spor Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İlçe Müftülüğü ve İl Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde aralarında kamusal alt yapı yenileme, ağaçlandırma ve çevre temizliği alanlarında kurumun farklı illerdeki ilanlarda istihdam edileceği ifade edilmiştir.

TYP Nedir, Nasıl Başvurulur?

İŞKUR tarafından meslek edindirme politikası kapsamındadüzenlenen bir program olarak Toplum Yararına Programa başvurmak için ilk olarak bizzat İŞKUR Müdürlüğü ya da Hizmet Birimlerine giderek şahsen başvuruda bulunulabilmekte bunun yanında İŞKUR'un resmi internet sitesine üye olmak ve bu üyelikle internet üzerinden yapılabilmektedir.

İlanlara başvurmak isteye adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, 18 yaşını tamamlamış olması,emekli ve malul aylığı almıyor olması ile birlikteaçıköğretim ve açık lise öğrencisi olmak hariç örgün bir eğitimde öğrenim görmüyor şartlarını sağlaması gerekiyor.

İŞKUR resmi internet adresi olan https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresinden ilgili ilanlara ulaşmak mümkündür. Adayların ilana ulaşmaları iki şekilde olabilmektedir. Adaylar ilgili sayfada TYPnumarası ile arama yaparak özel ilanlara ulaşmak mümkündür. Ayrıca herhangi bir numara girmeden direk ara butonuna tıklayarak ilanların hepsine ulaşmak da mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadri
Sadri - 4 yıl Önce

İş siz çok alüminyum az ne olacak böyle belli değil ülkede acımızdan ölecez düzelecek gibi gözükmüyor nereye başvuru yaptıysam arayan olmadı ne olacak böyle gidişat