İŞKUR Personel Alımı Sayısını Arttırdı! Kamuya ve Özele 48 Bin Kişi Alacak!

Türkiye İş Kurumu üzerinde personel alımı ilanları için yeni gelişme oldu. Geçtiğimiz haftaya göre personel alımı sayısı arttı. İşte detaylar.

İŞKUR Personel Alımı Sayısını Arttırdı! Kamuya ve Özele 48 Bin Kişi Alacak!

İŞKUR devmalı olaran personel alımı ilanları yayımlaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilanlara göre 42 bin personel alımı yapılacaktı. Ancak son güncellemeye göre 48  bin kişilik boş kadro ile kamuya memur alımı ve özele personel alımı yapılacak. İlgili alımlar Türkiye Geneli yapılacak olup farklı pozisyonlarda iş ilanı yayımlandı.

ÖZELE EN ÇOK ALIM YAPILACAK ALANLAR!

İŞKUR üzerinde gelmiş olan ilanlara göre özele yüzlerce farklı pozsyonda alım yapılacak. Ancak en çok alımlar, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı), Ambar/Depo Görevlisi, Argon Kaynakçısı (Tığ Kaynakçısı), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Ayakkabı İmalatçısı, Bankacılık Meslek Elemanı, Beden İşçisi (Genel), Temizlik Personeli, Bulaşıkçı (Stevard), Büro Memuru (Genel), Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Farklı alanlarda Operatör, Dokumacı, Elektrik Teknisyeni, Elektrikçi (Genel), Garson (Servis Elemanı), Güvenlik Görevlisi, Kalite Kontrolcü, Kasiyer, Konfeksiyon İşçisi, Makineci (Dikiş), Ön Muhasebeci gibi pozisyonlarda alım yapılacak.

KAMUYA MEMUR ALIMI KADROLARI:

İŞKUR üzerinde kamu personeli alımı ilanlarına bakacak olursak alımlar, Temizlik Görevlisi, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Beden İşçisi (Genel), Aşçı, Kara Tankeri Operatörü (Tehlikeli Madde Taşımacılığı), Bulaşıkçı (Stevard), Temizlik işçisi (el ile - cadde, sokak, park vb.), Kepçe Operatörü, Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Tavan Vinç Operatörü, Büro İşçisi, Garson (Servis Elemanı), İnşaat Boyacısı/Boyacı, Makam Şoförü gibi pozisyonlarda kamu personeli alınacak.

KAMUYA VE ÖZELE ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI:

İŞKUR personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların bazı genel ve özel niteliklere sahip olmaları gereklidir. Bu bağlamda adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacak.

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması veya arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Engelli veya Eski Hükümlü olan adaylar için durumunu gösterir rapora sahip olmak gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, KPSS, Mezuniyet, Tecrübe veya meslek belgesi gibi nitelikler aranacak. Bu yönde KPSS olarak, KPSS puanı ile kamuya alımlarda kullanılıyor. Bazı kurumlar belirli pozisyonlar için adaylardan KPSS şartı arıyabiliyor. Mezuniyet niteliği olarak ise, İlköğretim, Ortaokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları başvuru yapabiliyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan kamu ve özele personel alımlaı için başvuruların hepsi İŞKUR üzerinden online olarak yapılabiliyor.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Adım Adım Başvuru Yöntemi:

1. Adım: Yukarıdaki ilgili bağlantıya girdikten sonra İŞKUR üyeliğiniz ile sisteme giriş yapabilir ve Açık İş İlanları kısmına girebilirsiniz.

2. Adım: Sonrasında ise, İlgili formdaki alanları doldurarak daha net bir sonuç alabilirsiniz. MESLEK yazan kısma İLGİLİ MESLEĞİ yazarak İŞYERİ TÜRÜ kısmını KAMU olarak belirtebilir veya hiç bişe yseçmezseniz tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

3. Adım: İlgili ekrandaki formu doldurktan sonra ARA butonuna tıkladıktan sonra ilgili ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

DETAYLI BAŞVURU YÖNTEMİ BURADA

YORUM EKLE