İŞKUR İstihdam Garantili, Günlük 85 TL Verilen MEK Kursu Başvuruları Başladı!

Bir çok işsiz vatandaş için İŞKUR iş garantili MEK kursları açmaya başladı. Günlük 85 TL harçlık verilen kurslara kayıt olabilmek için İŞKUR sayfasını inceleyiniz.

İŞKUR İstihdam Garantili, Günlük 85 TL Verilen MEK Kursu Başvuruları Başladı!

İŞKUR bünyesinde başlattığı çeşitli programlar aracılığı ile de bireylerin istihdam edilmesine katkıda bulunmakla birlikte yeni yayınladığı programda ise adaylar günlük 85 TL’ye kurs kapsamında ücret almakta ve daha sonra da ilgili alanda istihdam edilmektedir. İşbaşında eğitim ve meslek edindirme kursları kapsamında hem istihdam edilmekte hem de eğitim görmektedir. Ekim aylarına ilişkin MEK kurslarına başvurular da başlamış olacaktır.

Hangi Kurslar Var? Şartlar Nelerdir?

MEK kursları istihdam garantili olup kursiyerler günlük 5 ile 8 saat arasında eğitim görmektedir. Aynı zamanda kursiyerlere 30 ile 85 TL arasında ücret ödenmekte olup sigorta ödemeleri de gerçekleşen adaylar kurs bitiminde ise istihdam edilmektedir. Buna göre çoğu kursun başvuruları da bugün başladı. İstanbul, Balıkesir, İzmir, Kocaeli, Adana, Şanlıurfa, Rize ve Sinop başta olmak üzere 29 ilde açılan kurslara kurs numarası ile ulaşmak mümkündür. Ayraca adaylar Bilgisayar Oyunları Programcısı, Kurumsal Kaynak Planlama başta olmak üzere çeşitli alanlarda istihdam edilmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların başvuru yapmak için sağlaması gereken şartlar arasında Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak şartları yer almaktadır.

İlgili ilana başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden gerçekleşmekte olup MEK kurslarını seçerek ilgili ilana ulaşmak ve başvuru yapmak mümkündür.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE