İŞKUR en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılacak!

İŞKUR aracılığıyla farklı alanlarda en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılacak. İşte detaylar.

İŞKUR en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılacak!

Türkiye’de en az ilkokul mezunu olmak şartıyla farklı alanlarda işçi alımı yapılacak. Güvenlik temizlik görevlisi, hizmetli, sağlık personeli, ambulans şoförü ve ebe gibi farklı alanlara yönelik yapılacak olan bu alımlarda, başvurular ise online olarak yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'un resmi internet sayfasında yayınlanan bu ilanlar ile birlikte Türkiye genelinde pek çok kişi istihdam edilecek.

İŞKUR en az ilkokul mezunu işçi alım şartları neler?

Pandemi nedeniyle pek çok hastane açılarak hizmete sunulurken, bu yeni alanlardaki diğer işçi ihtiyacı da yapılan alımlar ile birlikte destekleniyor. Yapılan alımlarda KPSS’li, KPSS’siz ve en az ilkokul mezunu olmak üzere farklı kriterler aranıyor.

İŞKUR en az ilkokul mezunu işçi alım başvuruları nasıl yapılacak?

İlkokul mezunları ilgili alımlara başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR hesabına sahip olmalıdır. İŞKUR hesabı olan kişiler, arama yaptıktan sonra eğitim bölümünü ilkokul mezuniyeti olarak belirleyerek tüm boş pozisyonları görüntüleyebilir. Branşa göre yapılacak alımlarda ise meslek bölümünün seçilmesi yeterli. Bu şekilde yapılacak sorgulamalar ile birlikte Türkiye genelindeki tüm boş pozisyonları görüntüleyebilecek olan vatandaşlar, bu sayede uygun ilanlara online olarak başvuru yapabilecek. Başvurular arasından yapılacak kontroller ile birlikte uygun bulunan adaylar, istihdam edilecek.

YORUM EKLE