İŞKUR 7 Temmuz İtibari ile 49 Bin 901 Personel Alacak! En Çok Alım Hangi Mesleklerde?

Türkiye İş Kurumu üzerinden ülke genelinde farklı meslek gruplarında 49 Bin 901 personel istihdamı gerçekleştirilecek. İŞKUR'un en çok personel alımı yapılacak meslek grupları hangileri? Başvuruları nasıl yapılacak? İşte detaylar..

İŞKUR 7 Temmuz İtibari ile 49 Bin 901 Personel Alacak! En Çok Alım Hangi Mesleklerde?

İŞKUR'un Türkiye genelinde farklı meslek gruplarında çok sayıda personel alımları yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı İŞKUR'un milli istihdam projesi kapsamında yürütülen özel firmalar ile kamu kurumu işçi, memur alımları gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Türkiye İş Kurumu sosyal çalışma programları, işsizlik sigortası, kamu memur alımı, kurum dışı kamu işçisi alımı, işbaşı eğitim programları, mesleki eğitim programları toplum yararına programları ile girişimcilik programı eğitimi ile engelli istihdamı kapsamında alımlar için başvurular halen devam ediyor. Buna göre 2019 yılında 723 Bin 845 kişi işe yerleşti. 10 yılda ise 7,5 milyon kişisin istihdamı sağlandı.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEKLER;

İŞKUR'un 7 Temmuz tarihi itibari ile en çok alım yapacağı personel kadroları da açıklanmakta. İŞKUR e-şube portalı üzerinden açık iş ilanları sayısı açıklanmakta. Meslek gruplarında en çok istihdamlar beden işçisi kadrolarında gerçekleştirilecek. 10 Bin 396 kişi alınacak. Başvurularda eğitim düzeyinde okur yazar olmaları yeterli olacak. Adayların iş tecrübesi olmasına da gerek görülmemekte. Buna göre ikinci en çok alım yapılacak meslekler ise 1.886 kişi açık iş ilanı bulunuyor.

HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALINACAK?

Satış ve pazarlama alanında iş arayan adaylara müjde. İŞKUR'un özel firmalara istihdamlarında en çok alımlardan bir tanesi de satış ve pazarlama kadrosunda olacak. Bu kadroda 1687 kişilik açık iş ilanı bulunuyor. Yaz ayının gelmesi ile Turizm alanında hizmet veren kıyı kesimlerde Antalya, Muğla, İzmir, İstanbul, Aydın, Balıkesir gibi illerde ve çok daha fazla ilde görevlendirilmek üzere 1557 kişi alınacak. Bu kapsamda garson ve servis elemanı alımları için 1358 kişi görevlendirilecek. Silahlı ya da silahsız güvenlik sertifikası bulunan adaylara yönelik olarak en az lise mezunu 1038 kişi aranıyor. Büro memur kadrolarında ise ön muhasebeci, büro memuru, ambar memuru alımları gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurularda şahsen müracat isteyen adaylar için il ve ilçelerde bulunan işkur hizmet noktalarından iş ve meslek danışmanları aracılığı ile başvuru yapılabilir. Diğer yandan internet ortamında başvuru yapılabilmesi için işkur e-şube portalına üye olunması ve son başvuru tarihinden önce başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 09:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haktan KIRBAÇCIOĞLU
Haktan KIRBAÇCIOĞLU - 12 ay Önce

Ticaret lisesi bankacılık bölümünden mezunum uzun yıllardır güvenlik görevlisi mesleğini yaptim C sınıfı ehliyetim var acilen ise ihtiyacim var iskurda kaydim var saygılarımla