İŞKUR 6800 Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi TYP Kuraları Bugün Açıklanıyor ! İşte Gelişmeler

İŞKUR üzerinden alım yapılan Güvenlik Görevlisi ve TYP personeli kuraları bugün açıklanıyor ! Kura çekimi sonrasında alınan personeller 30 Haziran 2020 ye kadar çalışacaklar.

İŞKUR  6800 Güvenlik  Görevlisi ve Temizlik Görevlisi TYP Kuraları Bugün Açıklanıyor ! İşte Gelişmeler

İŞKUR TYP kapsamında yapılan alımlarda ise adaylara günlük olarak ücret ödenmekle birlikte belirli bir süre dahilinde iş imkânı sağlanmaktadır. Eylül ayı genelinde yapılanTYP başvurularındaadaylar güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek olup alımlar İzmir, Antalya, Aydın, Ağrı, Artvin, Bolu, Ordu, Bayburt, Düzce ve Van illerinde gerçekleştirilecek. Toplamda 6 bin 800 kişi alınacak olup noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimi sonrasında kurada ismi çıkanlar 30 Haziran 2020’ye kadar isimleri belirtilen okullarda ilgili kadrolarda görev alacak.

TYP Personeli Çalışma Şartları

TYP kapsamında istihdam edilecek olan adaylara 2.020,90 TL Asgari Ücret ödenecek olup sosyal güvelik prim ve vergi giderleri de karşılanacaktır. Personelin haftalık çalışma saati ise 45 saat olarak yer almaktadır. Ayrıca personeller kurumdaki yöneticiye bilgi vermek koşulu ile 14 gün de ücretsiz izin kullanabilecektir. Fakat bu izin günlerinden kendilerine bir maaş ödenmeyecektir.

TYP Başvuru Şartları Nelerdir ?

TYP kapsamında istihdam edilecek olan adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türk vatandaşı olmak,İŞKUR’a kayıtlı olmak,18 yaşından büyük olmak,Emekli olmamak ve emekliliğe hak kazanmış durumda olmamak,Açık öğretim sayılmamakla birlikte herhangi bir örgün eğitime kayıtlı olmamak,Yetim ya da malul aylığı almıyor olmak,İşsiz olmak şartlarının sağlaması istenmekle birlikte adaylar bu program kapsamında 9 ay istihdam edilecek ve günde en fazla 9 saat çalışmak şartları yer almaktadır.

TYP kura sonuçları ise İŞKUR il müdürlüklerinden öğrenildiği gibi İŞKUR paneli üzerinden de sorgulanabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 20:54
YORUM EKLE