Çalışmayan Kadınlara 2 Bin 420 TL Maaş Müjdesi!

İŞKUR aracılığı ile çalışmayan kadınlara ve annelere devlet tarafından 2 bin 420 TL maaş bağlanması gündemde. Konu ile ilgili detaylar haberdedir.

Çalışmayan Kadınlara 2 Bin 420 TL Maaş Müjdesi!

Çalışmayan ev hanımlarına İŞKUR aracılığı ile maaş bağlanması gündeme gelmiş olup birçok ev hanımını sevindiren bu uygulamada aylık 2 bin 420 TL maaş bağlanması planlanıyor. Devletin kadın istihdamına olan destekleri tam hızla devam ederken sadece tek şartı sağlayan çalışmayan kadınlara ve anneler bu destek sağlanacak. İşte başvuru detayları ve şekli.

İEP Kursları

İŞKUR üzerinden açılan İşbaşı Eğitim Programlarına katılmaları şartı ile annelere ve çalışmayan ev hanımlarına hem istihdam olanağı sağlanmış oluyor hem de günlük 77 lira 70 kuruş ödeme yapılmaktadır. Bu doğrultuda kurslara düzenli olarak 26 gün katılım yapılması durumundabir annelere bir aylık 2 bin 20 lira ödeme yapılmış oluyor.

Sanayi Sektörüne Yönelik Kurslar

İŞKUR ayrıca çalışmayan annelere işbaşı eğitim programlarına katılmaları durumunda cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları için, program boyunca aylık 400 lira bakım desteği de sağlıyor. Bu noktada imalat sanayiinde düzenlenen işbaşı eğitim programına katılan bir anneye, 2019 yılı içerisinde 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 TL harçlık verilirken aynı zamanda 400 TL bakım desteği olmak üzere toplam 2 bin 420 lira TL verilmiş oluyor.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR’un düzenlediği bu programlara katılmak ve online başvuru yapmak için https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/kurs-ve-programlar/isbasi-egitim-programlari/ adresinden erişim sağlamak mümkündür. Ayrıca programlara katılmak isteyen annelerin sağlaması gereken şartlara da bu adres üzerinden erişmek mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 21:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse Dilek Sanci
Ayse Dilek Sanci - 2 yıl Önce

Kayit 65 yasindaki kadinlara gecerlimi

Hly
Hly - 2 yıl Önce

25 sene çalışıp vergisini ödemiş emekliye 1500 TL yi fazla görenler hiç çalışmayan ev kadınlarına ,2200 TL vereceklermis.YalNinixi seveyim

Emine Avcı
Emine Avcı - 2 yıl Önce

Merhaba kirada oturuyorum hanede 5 kişi yaşıyoruz gecim sıkıntısı cekiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Ayfer Kandemir
Ayfer Kandemir - 2 yıl Önce

Ev hanımları için maaş istiyorum

Fatma
Fatma - 1 yıl Önce

Bana yardımcısı olun

Fatma
Fatma - 1 yıl Önce

Bana yardımcısı olun

Fatma
Fatma - 1 yıl Önce

Bana yardımcısı olun