Aralık’ta İŞKUR’a 42 Bin Alım Yapılacak! Hangi Alanlarda En Çok Alım Var?

Aralık ayında Kamu ve özel sektörde olmak üzere İŞKUR üzerinden toplamda 42 bin personel alımı yapılacaktır. Alımların kadro dağılımları haberimizdedir.

Aralık’ta İŞKUR’a 42 Bin Alım Yapılacak! Hangi Alanlarda En Çok Alım Var?

Aralım ayının ilk haftasında İŞKUR üzerinden personel alımları da devam etmekte olup bu kapsamda farklı alanlarda toplamda 42 bin 342 personel alımı yapılacağı ilan açıklandı. Farklı iş kolları ve mesleklerde, özel ve kamu sektörünce gerçekleştirilen alımlarda 1421 farklı alanda alım yapılacağı ifade edildi. İlgili alımlarda adaylar farklı illerde ve kurumlarda istihdam edilecek olup kadro ve başvurulara ilişkin detaylar şunlardır.

En Çok Aktif İş İlanı Olan 22 Meslek

En çok alım yapılan meslek grupları arasında ilk Beden İşçisi (Genel), Makineci (Dikiş), Satış Danışmanı / Uzmanı, Temizlik Görevlisi, Garson (Servis Elemanı) şeklinde devam etmekte olup İŞKUR üzerinden yer alan aktif iş ilanlarından en çok alımın yapıldığı 22 meslek grubu ise şu şekilde yer almaktadır.

İlgili ilanlara başvuru için en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlgili meslek gruplarına başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek sağ üstte “Meslek” yazan kısma ilgili meslek grubunun adını yazarak ve isterlerse diğer filtreleme seçeneklerini kullanarak arama yapabilmektedir. Yapılan bu arama sonuçlarında ise açık iş ilanlarına ulaşmak mümkün olmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten nazlıay
Ayten nazlıay - 11 ay Önce

Ben isariyorum zordurumdayiz esimin de isi yok 4cocuk ev kira ben ısistiyorum ķıŕıkkale merkez

Serkan
Serkan - 11 ay Önce

Satış müdürü,

sezgin
sezgin - 11 ay Önce

Bayburt temizlik işi ariyom

Köksal elma
Köksal elma - 11 ay Önce

Bana acil işlazim temizlik beden işcisi olarakda çalişa bilirim erzurum merkez

İlknur ergelen
İlknur ergelen - 11 ay Önce

Güvenlik görevlisiyim isim yok evim kira 4yasinda bı oğlum var...iş rica ediyorum