2020’de Çalışmayan Kadınlara 6 Aylık Maaş! Nasıl Başvuru Yapılır?

2020 yılı itibari ile Çalışmayan kadınlara İŞKUR aracılığı ile 6 aylık maaş veriliyor.İŞKUR MEK kurslarına katılan kadınlara aylık 2 bin 20 TL maaş verilecektir. Başvuru koşulları haberimizdedir.

2020’de Çalışmayan Kadınlara 6 Aylık Maaş! Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye’nin birçok ilinde açtığı istihdam garantili kurslar ile hem kadınların meslek öğrenimi sağlanıyor hem de kurslar sonunda kadınlar öğrendikleri meslek alanında iş olanağına sahip oluyor. Çalışmayan kadınlar bu sayede aylık olarak 2 bin 400 TL’ye varan bir ödeme de almış oluyor. Devletin kadın istihdamına olan destekleri tam hızla devam ederken sadece tek şartı sağlayan çalışmayan kadınlara ve anneler bu destek sağlanacak. İşte başvuru detayları ve şekli.

İŞKUR Kurları Harçlık Veriyor

İŞKUR üzerinden açılan İşbaşı Eğitim Programlarına katılmaları şartı ile annelere ve çalışmayan ev hanımlarına hem istihdam olanağı sağlanmış oluyor hem de günlük 77 lira 70 kuruş ödeme yapılmaktadır. Bu doğrultuda kurslara düzenli olarak 26 gün katılım yapılması durumundabir annelere bir aylık 2 bin 20 lira ödeme yapılmış oluyor.

İŞKUR ayrıca çalışmayan annelere işbaşı eğitim programlarına katılmaları durumunda cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları için, program boyunca aylık 400 lira bakım desteği de sağlıyor. Bu noktada imalat sanayiinde düzenlenen işbaşı eğitim programına katılan bir anneye, 2019 yılı içerisinde 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 TL harçlık verilirken aynı zamanda 400 TL bakım desteği olmak üzere toplam 2 bin 420 lira TL verilmiş oluyor.

Başvuru Şartları Neler?

Ayrıca adayların başvuru yapmak için sağlaması gereken şartlar arasında Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak şartları yer almaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR’un düzenlediği bu programlara katılmak ve online başvuru yapmak için https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/kurs-ve-programlar/isbasi-egitim-programlari/ adresinden erişim sağlamak mümkündür. Ayrıca programlara katılmak isteyen annelerin sağlaması gereken şartlara da bu adres üzerinden erişmek mümkündür.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahat gulen
Sebahat gulen - 6 ay Önce

Ben 4cocuk annesiyim esim iceeden yeni cikti ve bursu borcun icindeyiz ben evde maasa baglanmak istiyorum zordurumdayiz 2kizim okuyo zor lan okutuyorum

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Mer benim3 aylik kizm var madi ihtiyacim varbesim aksere gideck hep bas vuruyorum yardimci olmuyirsun,

Yildiz cavlı
Yildiz cavlı - 4 ay Önce

Benim cocugum var bitanesi iki bucuk yasinda kizim dort oglumda bes yasinda bitanesi annem gule verdim bakamadigim icin ana okulla gondericem para yok diye yollayamiyom ikisi iciyor para yok diye alamiyom kiraciyim elde geleri yok esim yumiyeci dir bide hasta seker b hapati tasidir karaciger hastasi alt ast esim de bu hastali hepsivar bu yardima ihtiyacim var omeraslan caddesi mah dis kapi25 ic kapi 4 mersin erdemli kargipinar lutfen bn bu yardima muhtacim

Ayşe adak
Ayşe adak - 3 ay Önce

Benim 3 tane cocugum var dullum eşim yok Çocuklarım 3okuyo kiramı veremedim lütfen yardımcı olun zor durumdayim Lütfen Beni bu maaşa Baglayin

kıymet
kıymet - 3 ay Önce

maaş istiyorum zor durumdayım nolursunuz

Nazmiye Telatar
Nazmiye Telatar - 2 ay Önce

Bende boşaldım 4 tane cocuklarim var 3 engelli ve doğalgaz borç var birde masaya var ne olur bana yardim ci olur

Fatma Kızıltuğ
Fatma Kızıltuğ - 2 ay Önce

2 çocuk annesiyim çocukların biri 3 biri 5 yaşında evim kira çocuklarımın ihtiyaçlarını karsilayamiyoruz gerçekten yardıma çok ihtiyacım var lütfen Allah rızası için yardım edin