TYP ile 4760 İşçi Alımları Yapılıyor! Başvurular İŞKUR Üzerinden Alınıyor

TYP ilanları kapsamında, İŞKUR üzerinden kurumlara 4760 işçi alımları gerçekleştiriliyor. Yürütülen alımlara dair tüm detaylar haberimizde...

TYP ile 4760 İşçi Alımları Yapılıyor! Başvurular İŞKUR Üzerinden Alınıyor

Toplum Yararına Program kapsamında (TYP) kamu kurumlarına işçi ve personel alımları gerçekleştiriliyor. Toplum Yararına Program kapsamında işe yerleştirilen kişiler, 6 ay süreyle yani geçici süreli olarak görev alacaklardır. İlgili işin bitiş tarihi, yayımlanmış ilanlarda adaylara aktarılmaktadır. Toplum yararına program dahilinde yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların, herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olmaları ve emekli aylığı almıyor olmaları gerekli görülmektedir. İlanlara başvurular İŞKUR üzerinden yayımlanmakta olup typ işçi alımı için başvurularda üye profilleri kullanılmaktadır. Şuanda yayımlanmış binlerce kişilik typ ilanları bulunmaktadır. TYP kapsamında işe yerleştirilmek üzere şuanda 4760 işçi aranmaktadır.

TYP ilanlarına başvurular nasıl yapılır?

İlanlar İŞKUR açık iş ilanları alanında yer alan TYP bölümünden kamuoyuna duyurulmaktadır. Bu alımlarda adayların başvuru süreçleri de yine İŞKUR üzerinden yönetilmektedir. Yapılan alımlar için typ başvuru bağlantıları, aşağıda yer alacak link üzerinde bulunmaktadır. İlanlara başvuru yapmak isteyen adaylar bu linki kullanarak tüm ilanları görüntüleyebilirler. İŞKUR üzerinden typ alımları ve işçi ilanları gibi tüm ilanlara başvuru yapabilmek ve hak kaybı yaşamamak için İŞKUR üye profilindeki bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel olduğundan emin olunması gerekmektedir. Başvurular sonrasında, üye profillerinde eksik ya da hatalı bilgi olduğu anlaşılan adayların talepleri başvuru süreçlerine dahil edilememekte, kazanılmış hakları da iptal edilebilmektedir. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu ve güncelliği önem arz etmektedir. Yapılacak tüm TYP alımlarından ve İŞKUR personel alımlarından ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilir, güncel TYP alımlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamalarımız için tıklayınız.

TYP güncel alımlar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlknur yerli
İlknur yerli - 2 yıl Önce

Typ iş kur Şubat ayında alım var varsa ayın kaçında