TÜBİTAK 17 TMY Statüsünde Daimi İşçi Alıyor!

TÜBİTAK daimi TMY statüsünde 17 işçi alımı yapıyor. Alım ilanına kimler başvurabilir, detaylar nelerdir?

TÜBİTAK 17 TMY Statüsünde Daimi İşçi Alıyor!

Ülkemizin önemli kurumları arasında yer almakta olan TÜBİTAK aralıklarla daimi işçi alımları gerçekleştirmekte olup bugün sabah saatlerinde yeni bir ilan daha yayımladı ve 4 günlük başvuruları açtı. Buna göre farklı pozisyonlar için toplam 17 kişilik daimi işçi alımı yapılacak olup alımlarım TMY statüsünde yapılacağı belirtildi. Peki alım yapılacak olan pozisyonlar nelerdir?

Pozisyonlar Nelerdir?

Diğer Teknisyen Ve Teknikerler, Şoför (Yolcu Taşıma), Genel evrak dağıtıcısı pozisyonları için personel alımları yapılmaktadır. Diğer Teknisyene ve Tekniker kadrolarına müracaat etmek için adayların endüstri meslek lisesi mezunu olması gerekmektedir ve yine adayların tüm pozisyonlara başvurularını yapabilmek için en az ortaöğretim mezunu olması gerekmektedir.

TMY Statüsü Nedir?

TÜBİTAK TMY statüsünde daimi işçi alımı yapıyor. Peki TMY statüsü nedir? Buna göre TMY statüsü terörle mücadele de yaralanan demektir. Yani bu akdrolara adayların başvurularını yapabilmeleri için İŞKUR'a kayıtlı olarak terörle mücadele de yaralanan durumunda olması gerekmekte olup profillerinde bu durum yazmayan adaylar ilgili kadrolara başvuru yapamaz.

Nasıl Başvuru Yapılır?

TÜBİTAK yukarıda yazılan kadrolar için 17 daimi devlet işçisi alımı yapacak olup bu kadrolara başvuru yapmak için 5 Ekim tarihinden başlayarak 4 gün süre ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular İşkur internet sitesi ya da İŞKUR müracaat ofisleri aracılığı ile yapılacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER