Toplum Yararına Program (TYP) Kapsamında 250 Personel Alınacak

İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 250 personel alımı yapılacak. Peki TYP alımları ne zaman yapılacak? TYP alımına kimler başvurabilir? Detaylar haberimizde…

Toplum Yararına Program (TYP) Kapsamında 250 Personel Alınacak

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR aracılığıyla 250 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bitlis ve Antalya’da çalışacak personeller çevre temizliği ve ağaçlandırma işlerinde görev alacak.

TYP İLE 250 PERSONEL ALINACAK

İŞKUR internet sitesinden yayımlanan ilanlara göre Bitlis ve Antalya’da çalıştırılacak 250 personel alımı için ilanlar yayımlandı. İlanlarda Antalya Serik ile Bitlis’e bağlı Ahlat, Güroymak, Mutki ve merkezde görev alacak personellere ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

HANGİ KURUMLAR TYP İLE PERSONEL ALACAK?

  • Antalya Serik Belediye TYP personel alımı için ilan edilen kadro sayısı 50 olarak açıklandı. TYP personelleri liste yöntemiyle belirlenecek olup çalışmaya hak kazanan adaylar temizlik işlerinde 180 gün boyunca çalışma imkanı bulacak.
  • Bitlis il merkezinde TYP personeli olarak 35 personel istihdam edilecek. Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışacak çalışan adayları 177 gün boyunca çevre temizliği işlerinde çalışacak.
  • Bitlis Kavakbaşı Belediyesi TYP personel alımı için 40 personel görev alacak. Çevre temizliği ve ağaçlandırma görevlerini yerine getirecek çalışan adayları 177 gün boyunca Mutki bölgesinde görev yapacak.
  • Bitlis Ahlat Belediyesi TYP personel alımı için 35 personel istihdam edilecek. 177 gün boyunca çevre temizliği görevlisi olarak çalışacak adaylar liste yöntemiyle belirlenecek.
  • Bitlis Ahlat ilçesinde TYP personel alımı yapacak bir başka kuruluş da Ahlat Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı. Başkanlık bünyesinde görev alacak 30 personel çevre temizliği işlerinde 177 gün boyunca görev alacak.
  • Bitlis Gölbaşı Belediye Başkanlığı bünyesinde Güroymak’ta görev alacak TYP personel sayısı ise 60 olarak açıklandı. Ağaçlandırma görevlerini yerine getirecek TYP personelleri 177 gün boyunca görev yapacak.

TYP SON BAŞVURU TARİHİ 5 KASIM 2018

TYP kapsamında Antalya ve Bitlis’te görev yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 5 Kasım 2018. Bu süre içerisinde adayların başvurularını tamamlaması gerekiyor.

TYP İLANLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Toplum Yararına Program (TYP) ile alım yapılacak ilanlara adaylar İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecek. Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR temsilcilikleri aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

TYP kapsamında Antalya ve Bitlis personel alım ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN. Açılan linkteki ‘ARA’ butonuna tıklayarak ilanların detaylarına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya aciksu
Hülya aciksu - 2 yıl Önce

Mersin iskur tercih