TCDD Genel Müdürlüğü En Az Lise Mezunu 108 İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az 108 işçi alımı yapacak. İşte alınacak olan pozisyonlar ve detaylar.

TCDD Genel Müdürlüğü En Az Lise Mezunu 108 İşçi Alımı Yapacak
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü personel alımı yapmaya devam ediyor. Buna göre söz konusu kurum Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının açıklanması ile düzenlenen Merkezi Atama ile alım yaptığı gibi, Türkiye İş Kurumu ile yaptığı anlaşma ile eski hükümlü işçi alımı da yapmaktadır. Ek olarak yine aynı kurum yıl içerisinde resmi internet sitesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının sitesinde yer alan duyurular bölümü aracılığı ile işçi alımı yapacağını kamuoyuna duyurmaktadır. Yeni yayımlanan bildiri ile TCDD Genel Müdürlüğünün lise ve önlisans mezunu 108 daim işçi alımı yapacağı öğrenildi.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

TCDD Genel Müdürlüğünden yayımlanan bildiri ile toplam 108 daimi işçi alımı yapılacağı öğrenildi. Peki alınacak olan personeller hangi pozisyonlarda çalışacak? Yayımlanan bildiriye göre;

41 Makinist - Tren (Makinist İşçiliği)
13 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü,
34 Tren Teşkil İşçiliği,
16 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı (Yol Bakım Onarım İşçiliği),
4 Elektrikçi

Yukarıda belirtilmiş olan pozisyonların tamamına yanlarında belirtilen sayı kadar daimi işçi alımı yapılacak. Alınacak olan işçilerin en az lise mezunu olması gerekmekte olup bazı pozisyonlar için adayın önlisans mezunu olması da istenmektedir. Her pozisyon için ayrı ayrı nitelikler ve mezuniyet bilgileri istenmektedir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıda ki bildiriye tıklayarak konu hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan
orhan - 4 yıl Önce

Başvuru sayfası neden açılmıyor