Şehir Hastanesi’nde Çalıştırılmak Üzere Bin Kişiye İş Garantili Eğitim Verilecek

İŞKUR, Ankara Ticaret Odası ve Tepe Servis ve Yönetim AŞ arasında imzalanan protokolle şehir hastanelerinde istihdam edilmek üzere bin kişiye iş garanti meslek edindirme kursu verilecek.

Şehir Hastanesi’nde Çalıştırılmak Üzere Bin Kişiye İş Garantili Eğitim Verilecek

İŞKUR, Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Tepe Servis ve Yönetim AŞ arasından Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında imzalar atıldı. Protokolle Bilkent Şehir Hastanesi’nde istihdam edilmek üzere bin kişilik mesleki eğitim kursu verilecek.

İŞKUR, ATO ve Tepe Servis ve Yönetim AŞ arasında imzalanan protokol sonrası yazılı açıklama yapıldı. ATO’dan yapılan açıklamada yakın zamanda hizmete girmesi planlanan 3 bin 731 yatak kapasiteli Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik elemanı kadroları için iş garantili istihdam çerçevesinde bin kişiye eğitim verileceği ifade edildi.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

İlk etapta eğitim verilecek kursiyerler daha sonra özel şirket bünyesinde istihdam edilecek. Başvurularsa İŞKUR üzerinden yapılacak.

Alımlarla ilgili değerlendirme yapan ATO Yönetim Kurulu Üyesi Edip Balcı, nitelikli eleman ihtiyacı noktasında yapılan projeleri her zaman değerlendirdiklerini, istihdamın artması ve ekonominin kalkınması için gereken tüm gayretleri göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi personel alımı için de önümüzdeki günlerde kursiyerde aranacak kriterlerin netleşmesi ve İŞKUR üzerinden ilana çıkılması bekleniyor. Hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik elemanı kadroları için kontenjan dağılım da önümüzdeki günlerde netleşecek. Yapılan protokol sonrası gelen açıklamalarda da istihdamın artması için bin kişilik alım sonrası yeni alımların da yapılacağı ifade edildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya cinar
Hülya cinar - 1 yıl Önce

İş arıyorum

Yildiz
Yildiz - 1 yıl Önce

Temizlik

YÜCEL  GÖKCAN
YÜCEL GÖKCAN - 1 yıl Önce

15 Sene temizlikte bahçivanlikta teçrübem var çila makinasinı yer yikama makinasi kullanmasini biliyorum

Hüseyin
Hüseyin - 1 yıl Önce

İş arıyorum resmi bır yerde