KPSS Şartsız Devlet Kurumlarına 2167 Personel Alınacak! Son Başvuru Tarihi 5 Ekim!

İŞKUR TYP alımlarına yeni ilanlar ve kurumlar eklendi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyeler başta olmak üzere birçok kuruma KPSS şartsız personeller alınacak.

KPSS Şartsız Devlet Kurumlarına 2167 Personel Alınacak! Son Başvuru Tarihi 5 Ekim!

İŞKUR TYP programları kapsamında yeni alımlar başladı. Bu kapsamda Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli ve Çevre Temizliği kadrolarına 2167 personel alımı yapılacak.

İŞKUR TYP PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İŞKUR TYP alımları için herhangi bir KPSS şartı istemiyor. TYP’ye katılmak isteyen adayların 18 yaşını bitirmiş olması, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, emekli, malul, dul ve yetim ağlığı almıyor olması, açıköğretim ve açık lise hariç öğrenci olmaması, TYP programının başladığı gün itibariyle herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olması gerekiyor. Ayrıca terör örgütleriyle herhangi bir bağlantısı olan adayların tespitinde adayların başvuruları geçersiz sayılıyor.

TYP’YE NASIL BAŞVURULUR? TYP SEÇİMLERİ NASIL YAPILIR?

TYP’ye başvurmak isteyen adaylar aşağıdaki tablodan çalışabilecekleri il, ilçe, kurum ve uygulama alanlarını inceleyebilir. Ardından adaylar İŞKUR temsilcilikleri üzerinden birebir ya da İŞKUR e-şube üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ön başvuruların alınmasının ardından liste yöntemi veya noter kurası ile personel seçimleri yapılır. Gerektiği durumlarda kontenjanların bir bölümü kura ile bir bölümü liste yöntemiyle gerçekleştirilir. Adaylar başvurmak istedikleri TYP programının kodunu e-şube üzerinden girerek o uygulama için tercih edilecek seçim yöntemini görebilirler.

Adaylar eğer liste yöntemi ile tercih edilecek bir alana başvuru gerçekleştirecekse İŞKUR’dan meslek danışmalığı hizmeti alması ve o işe yönlendirilmesi gerekir. Ayrıca liste yönteminde adaylara yapılacak mülakat ile işe uygun olup olmadıkları da belirlenecektir.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

İŞKUR TYP üzerinden Milli Bakanlığı’na bağlı okullar, il-ilçe müdürlükleri, belediyeler ve hastaneler personel alımı gerçekleştiriyor.

İŞKUR TYP personel alım ilanlarına ulaşmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYINYukarıdaki listedeki ilanların ayrıntılarını öğrenmek için e-şube üzerinden giriş yaparak TYP kodu ile arama yapabilirsiniz. Dilerseniz herhangi bir alandan formu doldurmadan sayfanın sol üstündeki ‘ara’ butonuna tıklayarak tüm ilanları görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 21:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 1 yıl Önce

kitlere kadro resmi gaztede yayınlandı sözler tutulsun bir an önce

Emir Çörtlek
Emir Çörtlek @D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 1 yıl Önce

Ne isi tam olarak anlamadim

mahmut
mahmut - 1 yıl Önce

Kardeşim bu typ ye sadece yasadigin sehire baswuru yapilioo bakin solimmm o yuzden orada yok son gun yok ilk gun falan hikayee ulan o sehorde yasayan kisi baswuruyo eee o zamn hekes icin gecerli degil bu demekki yanii bakin solim dee herkes bilsin

Figen gn
Figen gn - 1 yıl Önce

Bulunduğum ilin typ kodunu nasıl öğreneceğim anlamadım. Ve ne yazıkki ilanın süresi doluyor

Pınar yavuz
Pınar yavuz @Figen gn - 1 yıl Önce

Gerçekten bende anlamadım iskur sayfasindan isdihdama giriyorum çıkaramadım

Ibrahim KIZILTAY
Ibrahim KIZILTAY - 1 yıl Önce

Bence adamın olacak ki öyle olmuş geçen ay saglik bakanligi 5 bin küsurat kamu işçi alımı olacaktı listede bile yoktum seçici torpil listesi oluşturulmuş kura çekimi ile iş alımı olacak kalan gidemeyen geçmiş olsun boşuna uğraşmayın dayınız yoksa