Jandarmadan Öğrenci Subay Alımı için Duyuru: Sınav Takvimi Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı üzerinde öğrenci temini için yeni bir duyuru yayımlandı. Söz konusu subay alımı için sınav takvimi yayımlandı. İşte sorgulama ekranı.

Jandarmadan Öğrenci Subay Alımı için Duyuru: Sınav Takvimi Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı personel temin sistemi üzerinde 29 temmuz 2019 tarihi itibari ile yeni bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre geçtiğimiz günlerde başvuruları sona eren ve aynı günde sonuçları açıklanan 2019 yılı Öğrenci Temini için sınav takvimi yayımlandı.

SINAV TAKVİMİ :

Yayımlanan duyuruya göre Sınav takviminde sınavların Ağustos ayı içerisinde başlayacağı ve 3 günlük süreceği gözlemleniyor. Adaylar başvurularını 01 temmuz 2019 tarihi ile 26 temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiler ve sınav takvimine göre Sınav 05 Ağustos 2019 tarihi itibari ile başlayıp en geç 08 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesi hakkında ise herhangi bir bilgi verilmemiştir. Onayı müteakip ilan edilecektir.

UYGULANACAK SINAV AŞAMALARI HAKKINDA BİLGİ :

Seçme sınavları, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı yerleşkesinde (Beytepe/Çankaya/ANKARA) yapılacak olup, adaylar fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülâkat olmak üzere üç aşamalı sınava tabi tutulacaktır.

Bu bağlamda adaylar Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik sınavı ve Mülakat sınavlarına katılacaklardır. Söz konusu mülakat sınavı için adaylara 50 puan üzerinden hesaplama yapılacak olup 300 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

SINAV TAKVİMİ İÇİN SORGULAMA EKRANI

YORUM EKLE