İyi Parti Vekilinden EGM' ye Sivil Memur Alımı Çağrısı

Emniyet Genel Müdürlüğüne sivil memur alımı için çağrıda bulunan İYİ Parti Vekili Feridun Bahşi, bu alımların yapılarak devlet bütçesine de katkının söz konusu olacağını aktardı...

İyi Parti Vekilinden EGM' ye Sivil Memur Alımı Çağrısı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde sivil memur görevlerini yapan polislerin olduğunu, bu sayının da oldukça fazla şekilde kayıtlara yansıdığını aktaran Feridun Bahşi, polis yerine sivil memur istihdamı yaparak, devlet bütçesine katkının sağlanabileceğini ifade etti. Açıklamasında EGM bünyesindeki polisler yerine sivil memurların alınarak, buradaki bütçeyi düşürmenin mümkün olduğunu, şuanda polislerin sivil memurların görevlerini yaptığını vurguladı. Açıklamasında " Devlet Denetleme Kurulunun hazırladığı rapora göre, emniyet teşkilatındaki polislerin yüzde 27,7'si sivil personel eliyle yürütülmesi gereken büro işlerinde çalışmaktadır. Toplam 66 bin kişiden söz ediyorum. Emniyet teşkilatı bünyesindeki sosyal tesislerde, kantinlerde birçoğu da rütbeli polis memuru çalışmaktadır. Yine, emniyet teşkilatında yaklaşık 10 bin civarında da sivil memur vardır. Bunların birçoğu görevleri dışında angarya işlerde çalıştırılmakta, oda temizliği, çaycılık işlerinde görevlendirilmektedir. Oysa, yapılan değerlendirmelerde, büro işlerinde çalışan 66 bin polisin yerine, alanında uzman 35 bin sivil personel bu işleri rahatlıkla yerine getirebilecektir. Bu değişim gerçekleştirildiği takdirde de devlet bütçesine aylık 200 milyon lira katkı olacaktır. " ifadelerine yer verdi.

Sivil Memur Alımları Yapılabilir

İYİ Parti vekili Feridun Bahşi' nin açıklamalarından sonra söz konusu pozisyonlar için sivil memur alımları yapılabilir. EGM bünyesine çok sayıda polis alımı yapılmıştı, sivil memur alımları da buradaki iş yükünü azaltmak ve ekonomik dengeyi sağlamak amacıyla yapılabilir, ilan süreci de gündeme gelebilir. Sivil memur alımlarıyla alakalı süreç netleştiğinde, ilanlar yayımlandığında hemen bildirim alarak ilana ulaşmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet gökdoğan
Mehmet gökdoğan - 2 yıl Önce

Başvuru nasıl yapılır

Bayram
Bayram - 2 yıl Önce

Maalesef kantininde kreşde
Spor tesislerinde
Lojistik personel vb yerlerde polis memuru büro memuru gibi çalışıyor.
Devlete maliyeti 8 bin lira olan Kasiyer olurmu.
Ayrıca emniyet yemekhaneleri kantinleri vb sosyal tesisleri ozellestirmeli
Askeriyede bir çok yemekhane özel .
Devlete gelir kapısı olur.