İŞKUR Aracılığıyla 25 Bin İşçi Alımı Yapılacak

İŞKUR Açık İş İlanlarından yayımlanan ilanlarla yaklaşık 25 bin işçi alımı için ilan bulunuyor. Adaylar bu işlere nasıl başvurabilir? Personel alımları nasıl yapılıyor? Detaylar haberimizde.

İŞKUR Aracılığıyla 25 Bin İşçi Alımı Yapılacak

İŞKUR her gün binlerce personel alımı için ilan yayımlıyor. İşveren ve çalışan adaylarının en çok yararlandığı kurum olan İŞKUR aracılığıyla güncel ilanlarda 25 bin işçi alımı için ilan bulunuyor. Peki personel alımına adaylar nasıl başvurabiliyor? En çok hangi alandan işçi alımı yapılıyor?

Çalışan adayları için İŞKUR, iş bulma anlamında en çok ilanın verdiği kurum. İŞKUR aracılığıyla özel ve kamu kuruluşları çok sayıda personel alımı yapıyor. Bu ilanlara başvurmak için adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekiyor. Bu durumda adaylar İŞKUR e-şube üzerinden açık iş ilanları sayfasından meslek gruplarına göre veya kendi arama kriterlerine göre (il, ilçe, öğrenim durumu vb.) arama yaparak iş bulma imkanına kavuşabiliyor.

HANGİ ALANLARDAN PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

İŞKUR üzerinde bin 300’e yakın meslek farklı meslek grubundan alım yapılıyor. İşçi olarak çalışmak isteyen adaylar için de 200’e yakın farklı meslek grubundan işçi alımı yapılıyor. En çok aranan meslek grubu ise beden işçisi. İŞKUR beden işçisi alımı için yaklaşık 25 bin açık kadro alım bekliyor. Tekstil, inşaat ve temizlik alanlarından da işçi alım sayıları oldukça fazla.

NASIL BAŞVURULUR?

Adaylar başvuracakları kadro için İŞKUR e-şube üzerinden başvuru yapabiliyor. Bu durumda adayların ilanda belirtilen iletişim bilgileri üzerinden işveren ile iletişime geçmesi sağlanıyor. Adaylar dilerse İŞKUR temsilcilikleri aracılığıyla da başvurularını yapabiliyor. Bu durumda meslek danışmanları kendileri için uygun alımlara yönlendiriliyor ve iş sahibi olmasının önü açılıyor.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

İşçi adayları İŞKUR üzerinden yapacakları başvurulara çağrılması durumunda bunu reddetmemesi öneriliyor. İşsizlik maaşı alanlar içinse bu durum ödeneğin kesilmesine kadar gidebiliyor. Adaylar geçerli bir sebep olmaksızın işi kabul etmediklerinde olumsuz durum yaşaması için ilanda belirtilen şartları mutlaka gözden geçirmesi ve başvurularını buna göre yapmaları gerekiyor.

İŞKUR üzerinden yapılan işçi alımlarına ulaşmak için BURAY TIKLAYARAK açık iş ilanları sayfasından mesleğiniz için yapılan alımlara bakabilirsiniz. Arama yaparken il ve ilçe seçimi de yaparak size en yakın yerde olan kadroları görebilir ve işçi alımı detaylarını gözden geçirebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE