Beklenen İlan: TTK 1000 İşçi Alımı, Başvuru Şartları ile Başvuru Tarihleri!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi işçi alımı için beklenen müjdeli haber Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Adaylar TTK 1000 işçi alımı için başvuru şartlarını ve son başvuru tarihini, İŞKUR üzerinden yapılacak olan kura tarihini aktarıyoruz. Son başvuru ne zaman olacak? İşte gelişmeler..

Beklenen İlan: TTK 1000 İşçi Alımı, Başvuru Şartları ile Başvuru Tarihleri!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Taş Kömürü Kurumu Zonguldak, Karabük ve Bartın bölgesinden pano ayak işçi alımı için müjdeli haber Devlet Personel Başkanlığı üzerinden verildi.

TTK Genel Müdürlüğünün yönetim kurulu tarafından alınan karar ile birlikte, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden başvuru şartları da belirtildi. Adayların uzun zamandır merak ettiği bazı detaylarla belli oldu. İşin olsa ekibi olarak 6 Şubat tarihinde DPB'de açıklanan başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini aktarmak istiyoruz.

500 KİŞİLİK ALIM MÜJDESİ GELECEK Mİ?

TTK'nın açıkladığı bin kişilik personel alım ilanında kura töreninde 500 kişilik alım müjdesi daha gelebilir. Daha önce yapılan açıklamalarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in kura törenine bizzat katılarak müjdeler vereceği belirtilmişti. 1000 kişilik alımda kadro dağılımı şu şekilde oldu; Karabük ilinde 100 kişi, Bartın ilinde 200 işçi, Zonguldak ilinde ise 700 işçi olmak üzere 4857 sayılı iş kanuna tabi olarak 1000 ( Bin ) “Pano-ayak üretim işçisi alınacak. Adaylar kura ile belirlenecek. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda istenilecek şartlar şu şekilde olacak;

BAŞVURU ŞARTLARI;

İkamet şartı: Başvuru şartları belli oldu. " Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir. " Daha önce sendikanın yaptığı uyarılar sonrası Zonguldak, Amasra, Karabük bölgelerinde adrese dayalı nüfus kayıt sistemi ile adresin bağlı olacağı illere göre alım yapılacağı açıklamaları sonrasında adaylar kaytlarını güncel halde tutmuşlardı. DPB'de açıklanan başvuru şartlarında kayıtlı olan adrese göre İŞKUR il müdürlüklerine başvuru yapılabileceği belirtildi.

Yaş şartı; Adayların yaş şartında 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Üst yaş sınırında ise ilan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Eğitim şartları; Adayların alt öğrenim düzeyinde en az ilkokul mezunu olmak yeterli olacak. Diğer başvuru şartlarında ise askerlik ile ilişiği bulunmamak gerekecek. Ayrıca sağlık şartlarında adaylarda işe giremeye hak kazanan adaylar için Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır sağlık raporu istenilecek.

KURA TARİHİ;

Kura adresleri; Adayların başvuru yapacakları İŞKUR il Müdürlüklerine göre kura tarihleri ve kura yerleri de belli oldu. Buna göre Zonguldak'ta yapılacak kura (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda, Amasra’da yapılacak kura için Amasra Müessese Müdürlüğü sine salonu adres gösterildi. Karabük için ise Karabük Nikah salonunda yapılacak.

Kura tarihi; Kura belirtilen adreslerde 2-3 Mart tarihleri arasında sabah saat 09:00'da başlayacak ve İŞKUR tarafından yapılacak.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için;

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE