Almanya’dan 1 Milyon Türk İşçi Talebi Var! Nitelikli İşçi Alınacak

Almanya’dan 1 Milyon Türk İşçi Talebi Var.İşçi alımı detaylarını ve başvuru koşullarını haberimizden öğrenebilirsiniz.Başvuru sayfasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Almanya’dan 1 Milyon Türk İşçi Talebi Var! Nitelikli İşçi Alınacak

Gençleşen nüfus ile birlikteişsizlikoranı başta ülkemiz olmak üzere dünyadaki birçok ülkede artma eğiliminde yer alıyor. Fakat dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde ise genç nüfusun az olması sebebi ile işgücü açığı bulunmakta. Bu ülkelerde biri olan Almanya’da da özellikle 2008 krizi sonrası dönemden sonra 10 yıllık kalkınma planları sayesinde işgücüne yönelik farklı ülkelerden işçi alımları gerçekleştirildi ve ülke ekonomisinin tekrar eski düzenine kavuşması sağlanmıştı.

Daha önce de farklı ülkelerden işçi alan Almanya’ya en çok katkıyı Türk işçiler gerçekleştirmişti. İleri dönemlerde de Türk işçi alımı yapacağı tahmin edilen Almanya’nın sadece vasıfsız değil aynı zamanda nitelikli çalışan alımı da yapacağı tahmin edilen faktörler arasında yer alıyor. Özellikle son 4 yıl içerisinde hedeflenen işgücü rakamlarına ulaşmak isteyen Almanya’nın vatandaş kriteri koymadan işçi alımı yapması bekleniyor.

Nitelikli İşçi Alımları Yapılacak

Almanya’nın işçialımlarındaki hedefi ise yazılım, bilgisayar, teknoloji konularında alanında uzmanlaşabilmiş kişilerin ülkeye alınması şeklinde olacak. Bunun yanındahem vasıflı he de vasıfsız olarak işçi kabul edecek olan Almanya’da toplam ülke genelinde 1,5 milyon kişiye iş imkânı sağlanması hedefleniyor. Almanya’ya bağlı resmi kurum Federal İş Ajansı Araştırma Enstitüsü (IAB) tarafından açıklanan bilgilere göre bu yılın son çeyreğinden bu yana işçi ihtiyacının 1 milyondan fazla artmış olduğu vebu işgücü açığını karşılamaya yönelik alımların yapılacağı bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 20:39
YORUM EKLE