Adalet ve CTE Bünyelerine 10 Bin Memur Alımı Açıklaması Geldi! İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyelerine 10 bin memur personel alımı yapılacağı ifade edilen açıklamalar ve infaz koruma memuru, katip alımı gibi kadroların detayları haberimizde...

Adalet ve CTE Bünyelerine 10 Bin Memur Alımı Açıklaması Geldi! İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlar merakla bekleniyor. Adalet Bakanlığı bünyesine katip alımı, infaz koruma memuru (ikm alımı) kadrolarına yönelik olarak ilanların yayımlanması talep ediliyor. Vatandaşlar tarafından hem sosyal medya platformlarında hem de haber sitelerinde sıklıkla talep edilen ilanalr arasında yer alan iki ilana yönelik bakan tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Bakan açıklamasında " Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak. " ifadelerini kullandı. Bu adalet açıklamasının yanı sıra cte memur alımı süreci için de açıklama yapılmıştı.

CTE müdüründen de açıklama yapılmış, kamuoyuna bilgilendirme sağlanmıştı

CTE bünyesine yapılacak memur alım süreçleriyle alakalı olarak Genel Müdür Şaban Yılmaz tarafından yapılan açıklamada " Yaklaşık 61 bin civarında personelle hizmetlerimizi yürütmekteyiz. Şu anda da alım aşamasında 7.500 kişilik bir dilimimiz var. Onunla beraber toplamda -aşağı yukarı- 68-69 bin civarında bir çalışanımız olacak. Bunlar da işte bir kısmı yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşuyor. Tabii, bizim uzman personel de psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluşuyor. 2019 yılı içerisinde de 10 bine yakın yeni bir personel alımı yapmayı planlamaktayız. " ifadelerine yer verilmişti.

ADALET 10 BİN, CTE 10 BİN MEMUR ALIMI BİLDİRİM OLARAK GELSİN

Mobil uygulamalarımızı indirin, Adalet Bakanlığı ve CTE 10 bin memur alımı cep telefonunuza anında bildirim olarak gelsin. Uygulamalarımız ücretsiz olarak uygulama mağazalarında yer almaktadır.

Uygulamalar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Lütfen 35 yaş kaldırılsın,lutfennn

Ramazan tombas
Ramazan tombas - 2 yıl Önce

Gardiyan alımı kaç tane olacak bilgilendirirmisiniz ?

Mithat badi
Mithat badi - 2 yıl Önce

Sadece yaş şartından dolayi iş başvurusu yapamıyoruz.lutfen ilgililere bildirin.yas şartının iyice esnetilmesi yada kaldırmasını istiyoruz.

cihan
cihan - 2 yıl Önce

kpss puanını 60 a düşürseniz ne olur sanki

muco
muco @cihan - 2 yıl Önce

hiç kpss sormasınlar zaten
60 puanı gözün kapalı işaretlesen yaparsın

Eylm
Eylm - 2 yıl Önce

Kardeşim 80 puanla ben bile garanti diye düşünemiyorum olur diye 60 ne

Veysel
Veysel - 2 yıl Önce

Arkadaşlar kpss puanı tabiki önemli ancak bazı illerde yeterince başvuru olmadığı için alım olmadi.onemli olan klavyeden geçmek.gerisi kader artık.bundan dolayı 60 alan arkadaslarinda yolu açılsın isterim.hersey gönlünüzce olsun