19 Bin Sağlık İşçisi Alımı İçin Bakan Demircan Tarih Verdi!

Taşeron sisteminin kaldırılması ve kadroya geçilmesiyle beraber artık Sağlık Bakanlığı'da işçi statüsünde eleman alımlarını da kendisi yapıyor. 2018 yılı içerisinde 19 bin personelin alınacağı söylendikten sonra bu güne kadar bu konuda açıklama yapılmamıştı. Ancak bugün Bakan Demircan bu konuya açıklık getirerek alımların tarihini verdi! İşte detaylar...

19 Bin Sağlık İşçisi Alımı İçin Bakan Demircan Tarih Verdi!

Geçtiğimiz günlerde İşinOlsa.com ekibi olarak yaptığımız haberde bakanlara verdikleri işe alım ve atama sözlerini hatırlatarak adayların beklentilerini dile getirmiştik. Yaptığımız haberler ile adayların sesi olarak talepleri dile getirmek ve sorunlara çözüm olabilmek için tüm haberleri yakından takip ediyor ve sizlere aktarıyoruz.

Sağlık Bakanı Ahmet demircan da yıl içerisinde personel alımı yapacağını belirten isimlerdendi. Ancak bugün yaptığı sondakika açıklaması ile adayların yüzünü güldürdü.

Yaptığı açıklamada Haziran ayında 18 bin sağlık personeli alımının ilan edileceğini belirten Bakan Demircan, bu ilandan kısa süre sonra 19 bin sağlık işçisi alımı için de ilan yayınlanacağını ifade etti.

ALIMLAR NE ZAMAN VE NASIL OLACAK?


Haziranda yayınlanacak ilan ile 18 bin sağlık personeli ilanı yayınlandıktan sonra 19 bin sağlık işçisi için ilanın İŞKUR sistemi üzerinden Temmuz ayının ilk haftası yayınlanması bekleniyor.

2018 şubat ayında "Sağlık Bakanlığı'nın 2018 yılı için planladığı 19 bin kişilik alım İŞKUR üzerinden gerçekleşecek, kamu işçisi statüsünde istihdam edilecek personellerde başvuru esnasında KPSS şartı aranacak. Alımlar sözlü mülakat ile yapılacak ve sonuçlarda başarılı olanlar iş başı yapacak." şeklinde ifadelere yer verilmişti.

Bu ifadelere göre alımların İŞKUR üzerinden yapılacağını söyleyebiliriz.

İŞİNOLSA.COM

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
emektar
emektar - 2 yıl Önce

sağlıkçılara müjde müjde dediniz ortada hiç bir icraat yok

emektar
emektar - 2 yıl Önce

cumhurbaşkanımız sağlıkçılara çok olumlu güzel müjdeler verdi üç sağlık bakanı değişti halen müjdeler yasalaşmadı

emektar hemşire
emektar hemşire - 2 yıl Önce

bu hemşireler haftasında inşAllah yasalaşır

Hemşire bayan
Hemşire bayan - 2 yıl Önce

Sağlık işçisi derken hangi meslekten alım olacak

Şahin
Şahin - 2 yıl Önce

Alım falan olmaz öbür secimi bekleyin