TYP ile 13 Farklı Şehirde 4600 İşçi Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı

İŞKUR üzerinden başvuruları alınan TYP ilanları ile, 13 farklı şehirde toplamda 4600 işçi alımı gerçekleştirilecektir. Yürütülen alımlara yönelik tüm detaylara haberimizde değiniyoruz...

TYP ile 13 Farklı Şehirde 4600 İşçi Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı

Kamu ve özel sektör işletmeleri için memur personel alım ilanlarını yayımlayan İŞKUR, kamu kurumlarının geçici işçi ilanlarını da yayımlamaktadır. Bu ilanlar Toplum Yararına Program (TYP) olarak ifade edilmekte olup, göreve başlayacak kişilerin görev süresi geçici süreli şeklinde belirtilmektedir. 3 veya 6 aylık geçici süreli işçi alımları için başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Adaylar isterlerse İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerindeki iş ve meslek danışmanları aracılığıyla da başvurularını yapabileceklerdir.

Yayımlanan ilanlarda toplamda 13 farklı şehirden alım söz konusudur. Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yapılan bu geçici süreli işçi alımlarında, işçi alım sayısı 4600 kişinin üzerine çıkmaktadır. İlgili başvuruları tamamlamalarının ardından, kurum tarafından göreve başlatılacak olan bu kişilerin, daha sonra farklı TYP projelerine çağırılmaları söz konusudur ve kurumlar tarafından da bu çağrılar yapılabilmektedir.

TYP ilanlarına başvuru şartları nelerdir?

İlanlara başvurmak isteyen kişilerin; herhangi bir yerden emekli ya da çalışan aylığı almıyor olmaları gerekmektedir, sağlık problemlerinin bulunmaması, askerlik hizmetini yapmış olmaları veya en az iki yıl süreyle tecil ettirmiş olmaları, T.C vatandaşı olmaları, açıköğretim dışında herhangi bir eğitim kurumunda eğitim görmüyor olması istenmektedir. Yapılacak başvurular için, adayların kamu zararına faaliyetlerde yer almamış olması, herhangi yüz kızartıcı bir suç nedeniyle hüküm giymemiş olması istenmektedir. İlgili TYP ilanlarına göz atmak ve başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz İŞKUR web adresini ziyaret ettikten sonra üst tarafta yer alan TYP sorgulama bölümü üzerinden ilanları görüntüleyebilirler.

TÜM TYP İLANLARI İÇİN AŞAĞIDAN UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE