Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Kadrolu İşçi Alımı 2019

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 kadrolu işçi alımı yapacağını belirterek ilgili ilan yayımlandı ve başvurular başladı! Adaylardan aranan şartlar nedir?

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Kadrolu İşçi Alımı 2019

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda bulunan personel açığının kapatılması için işçi alımı yapılacağı Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyuruldu. Bu ilana göre kuruma 500 personel işçi olarak alınacaktır. İlanda belirtildiğine göre bu personel ‘’Pano- ayak üretim işçiliği’’ bölümünde görevlendirilecektir. Personel alımının kadrolu olarak yapılacağının duyurulması ile ilana ilginin büyük olması beklenmektedir.

Personel Alımının Yapılacağı İller

Devlet Personel Başkanlığı’nın açmış olduğu ilanda Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda görevlendirilmek üzere alınacak personel sayısı ve iller Zonguldak (350), Karabük (100), Bartın (50) olarak açıklanmıştır. İlana başvuru sayısının büyük olması beklenmekte ve bu nedenle de işe alınacak kişilerin belirlenmesi için kura çekimi yapılacağı belirtilmektedir.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun Personel Alımı İlanına Başvurusunda Aranan Şartlar

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda personel alımı şartları da açık olarak belirtilmiştir. Bu ilana başvuru yapmak için aranan şartlar ise şunlardır.

  • En az ilkokul mezunu olmaları

  • İlan tarihinde 18 yaşını doldurmuş olmak

  • İkamet adreslerinin Zonguldak, Karabük ya da Bartın illerinde olması

  • İlan tarihinde 32 yaşından gün almamış olmaları

  • Askerlik ile alakasının olmaması

Bu şartları taşıyan tüm Türk vatandaşları açılan iş ilanına başvuru yapabilmektedir. Bu ilana başvuru yapma süresi ise 6 Mayıs 2019 tarihinde başlamakta ve 5 gün boyunca yapılan başvurular kabul edilmektedir. İlanlara başvurular Zonguldak, Karabük ve Bartın iş ve işçi bulma kurumlarından yapılmaktadır. İlanlara yapılan başvurular değerlendirildikten sonra ise kura çekimleri 23 Mayıs 2019 tarihinde belirtilen illerde yapılacaktır.

YORUM EKLE