TTK 4 Bin İşçi Alımı Yeni Gelişme! İlk Etapta 2500 Personel Alınacak! Açıklama Geldi

Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi alımı için gelişme oldu. Yeni açıklama ile 2500 İşçi Alımı kesinleşti. Bakan az önce açıklama yaptı ve 4 bin işçi alınması bekleniyor.

TTK 4 Bin İşçi Alımı Yeni Gelişme! İlk Etapta 2500 Personel Alınacak! Açıklama Geldi

TTK ( Türkiye Taşkömürü Kurumu ) işçi alımı yapacak. 2022 yılı içerisinde işçi alımı haberleri gelen yerli Üretim kömür kurumu için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Az Önce yapılan duyuru ile 2500 İşçi Alımı için açıklama geldi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki eksikliği gidermek için ve yeni personel istihdamı sağlamak amacı ile 2500 işçi alımı gerçekleştirecek.

4 Bin İşçi Alımı Yapılacak!

2022 Mayıs ayında çıkan haberlere göre 4 bin İşçi alımı yapılacağı yönündeydi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı onayı ile elk etapta 2500 işçi alımı yapılacak. 4000 İşçi alımı hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıda ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/isci-alimi/ttk-2022-yili-4-bin-isci-alimi-yapacak-basvurular-iskur-dan-h42467.html

2500 İşçi Alımı İçin Açıklamalar Geliyor!

TTK yani yerli kömür üretimi kurumu istihdamı hakkında yapılan açıklama ile Amasrada faaliyet göstermekte olan Kömür üretimi için yeni ekipmanlarla birlikte İşçi istihdamı da sağlanacağı açıklandı. Söz konusu olan ve Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlyas Börekçi şu açıklamalarda bulundu:

2500 İşçi Alımı Kesinleşen Açıklama 30 Ağustos 2022 Tarihinde Geldi!

“Taşkömürü yatırımımız Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük taşkömürü yatırımı. Uzun süredir Amasra'da faaliyet gösteriyoruz. Bu gelen ekipmanlarla birlikte aslında yatırımımızın üretime başlaması açısından son aşamasındayız. İlk aşamada 5 milyon ton kömür üretimi gerçekleştireceğiz. Daha sonra alacağımız yeni ekipmanlarla üretimi 10 milyon tona kadar çıkartacağız. Bugüne kadar alt yapı olarak hemen hemen her şeyi tamamladık. Sadece kömürü çıkartmak için mekanize ekipmanlara ihtiyaç vardı onlarda bu gemiyle gelmiş oldu. Tam kapasiteye ulaştığımızda 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız burada.”

20 Eylül 2022 Tarihli İşçi Alımı İçin gelen Yeni Açıklama!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldığı Canlı yayın da Taşkömürü ocakları ve işçi istihdamı hakkında açıklamlarda bulundu. Madencişllerle bir araya gelen Bakan yaptığı açıklamada " İşçi Alınması konusunda çalışmalar sürüyor " demesi ile birlikte işçi alımının kesinleştirği bildirildi. 

4000 İşçi Alımı İçin Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Konuştu!

TTK ya 4 bin işçi alımı konusunda açıklama yaptı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da sorunlar karşısında Bakan Dönmez'in kapısını çaldığını belirterek, "Promosyonların güncellenmesi gerekiyor. Şehit aileleriyle ilgili sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımızın sözü var, şehit ailelerinin işbaşı yapmasıyla ilgili. Onlarla ilgili zannediyorum çalışma devam ediyor. 4 bine yakın işçi emekli oldu. İşçi alınması gerekiyor." dedi.

TTK İşçi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumuna işçi alımı için adaylardan genel olarak, İlköğretim mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 32 yaşından gün almamış olmak gibi nitelikler aranacak.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

İlanın 2022 yılı bitmeden yayımlanması bekleniyor. Bu yönde kurumdan herhangi bir açıklama gelmemiş olup gelişmelerde haberdar olmak için İŞİN OLSA mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur
Ugur - 1 yıl Önce

32 yaş ustu aç kalsin yani.zonguldak akp ye oy vermediginden isci almayi umursamadiniz zonguldak hep göçe zorlandi lanet olasi akp

Issiz adam
Issiz adam - 1 yıl Önce

Sayin cumhurbaşkanım bi karariniza kaldi bekliyoruz

TTKaraelmas
TTKaraelmas - 1 yıl Önce

Hayırlısıyla inşAllah

Melih berber
Melih berber - 1 yıl Önce

Önce 4 bin kişi açıklandı sonra 2500 kişi denildi ve sonraki etapda yine alınacak deniliyor tek kelimeyle yalan söylüyorlar

Halk zonguldak
Halk zonguldak - 11 ay Önce

32yaş'ı enazından 40 yapında zonguldak gençleri olarak gurbetde sürünmeyelim he siz songuldak gençlerini umursamıyorsaniź zamanı gelince onlarda sizi umursamazlar.