TCDD Personel Alımı Başvurularında Son Gün! İŞKUR İle 356 İşçi Alımı

Devlet Demiryolları ( TCDD ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolardan oluşan kadrolar ile personel alımı yapıyor ve İŞKUR üzerinden alınacak başvurularda son güne gelindi. Başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

TCDD Personel Alımı Başvurularında Son Gün! İŞKUR İle 356 İşçi Alımı

TCDD bünyesine işçi ve personel alımı yapacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyuruya göre başvurular 09 Nisan 2019 tarihinde başlaması ile birlikte artık sona ermektedir. Bu bağlamda adaylardan aranacak şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle bir kez daha paylaşıyor olacağız.

BAŞVURULARDA SON GÜNE GELİNDİ!

TCDD personel alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmasının ardından başlamıştı ve artık başvurularda son güne gelindi. Buna göreBaşvurular 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve 15 Nisan 2019 tarihi son başvuru günü olarak belirtildi. Başvurular Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yapılacak olup nasıl başvuru yapılacağını bilmeyen adaylar için hazırladığımız " TCDD İŞKUR Üzerinden Başvurular Nasıl Yapılacak? Adım Adım Görsel Anlatım" haberimizi inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Henüz başvurusunu yapmamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha başvuru şartları hakkında detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Buna göre adaylardan, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile eğitimini alım yapılacak pozisyon seviyesinde tamamlamış veya tamamlayacak olmak, En az meslek lisesi mezunu olan adaylar başvuru yapabilecektir. Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ( Alkol veya uyuşturucu kullanmadığına dair sağlık raporu istenecek ), Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi olmak, 

NOT: TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Devlet Demiryollaru İşletmesi Genel Müdürlüğü İşyerlerine belirsiz süreli çalıştırılacak olup TCDD toplamda 356 kişilik boş kadro ile, 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü alacak. 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) olmak üzere 356 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapmış olan adaylar için İŞKUR tarafından bildirilecek olan Nihai liste ile 25.04.2018 tarihinde noter huzurunda yapılacak kura çekimi yapılacak. Kura çekiminde sözlü sınava katılacak 4 katı asıl aday ile aynı sayıda yedek aday belirtilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 20:35
YORUM EKLE