TCDD İŞKUR Üzerinden Başvurular Nasıl Yapılacak? Adım Adım Görsel Anlatım

Devlet Demiryolları ( TCDD ) 356 işçi alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

TCDD İŞKUR Üzerinden Başvurular Nasıl Yapılacak? Adım Adım Görsel Anlatım

TCDD bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 356 kişilik boş kadro için alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre alımlar farklı pozisyonlara yapılacak. Bu kapsamda ilgili ilan İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvurular 09 Nisan 2019 tarihinde başladı ve başvurular en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Biz işin olsa ekibi olarak sizlere başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz. Almış olduğumuz yorum ve geri dönüşerde bir çok kişi İŞKUR üzerinde TCDD başvurusunun nasıl yapılacğaını bilmiyor ve bizde bu duruma sesiz kalmayacağız ve sizlere ilgili görseller ile başvuruların nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

İŞKUR TCDD BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Öncelikle adaylar başvuru şartlarının taşıyıp taşımadıklarına bakmaları gerekiyor. Yayımlanan ilanlara göre Meslek Lisesi mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Bir yandan ise adayların 36 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan KPSS Şartı Aranmayacak!

Adaylar ilk önce https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yaparak İŞKUR resmi başvuru sistemine ulaşmış olacak. Buradan adımları teker teker incelememeiz gerekmekte. 

1. ADIM

Burada Öncelikle İŞKUR sistemine giriş yapmamız gerekiyor. Bunuda İş Arayan Giriş butonuna tıklayarak yapıyoruz.

2. ADIM

İş Arayan giriş şeklindetıkladığımızda çıkacak ekrnda isterseniz T.C. Kimlik No ve Şifre ile girş yapabilir veya e-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.

3. ADIM

İş Arayan profiline girdiğimizde İş İlanları sekmesine tıklayarak İŞKUR resmi başvuru ekranına dönüş yapıyoruz. Sonrasında ise, İŞYERİ ÜNVANI kısmına " TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ" yazarak TCDD 356 İşçi alımı ianlarına ulaşmış oluyoruz.

4. ADIM

TCDD nin ilanlarına ulaştıktan sonra alım yapılacak il için veya kadro için kendinize uygun olan kriterleri inceleyerek ilanın detayarından başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca ilgili ilan hakkında daha fazla bilgi alabilmek için ve yayımlanan personel laımı kılavuzuna " TCDD 356 İşçi Alım İlanı İŞKUR'da Yayımlandı ve Başvurular Başladı! KPSS'siz" haberimizi inceleyerek tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

TCDD işçi alımı hakkında oluşacak gelişmelerden ve başvuru sonuçlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet balcı
Mehmet balcı - 4 yıl Önce

Askerlik yapmış olmak lazzımı