TCDD 356 İşçi Alım İlanı İŞKUR'da Yayımlandı ve Başvurular Başladı! KPSS'siz

Devlet Demiryolları geçtiğimiz aylarda bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere 356 kişilik kadro ile işçi alacğaını belirtmişti ve başvurular 09 Nisan tarihinde İŞKUR aracılığı ile yayımlanmasının ardından başladı. İşte detaylar.

TCDD 356 İşçi Alım İlanı İŞKUR'da Yayımlandı ve Başvurular Başladı! KPSS'siz

TCDD işçi personel alımı yapacak. Türkiye İş Kurumu Aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre TCDD 356 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda bünyesindeki eksikliği gidermek için işçi alımı ve personel alımı yapacak.. Bu kapsamda alım kadroları ve şartları İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvurular 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlamış oldu. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde detayları paylaşıyoruz.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

TCDD işçi alım ilanı Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanarak başladı. Buna göre ilgili ilan 09 Nisan 2019 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularını en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girilerek İş İlanı numarası veya İŞYERİ ÜNVANI kısmına "TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ " kullanılarak ilanların araması yapılacak ve uygun olunan pozisyona İŞKUR üyelik bilgileri ile yapılacaktır.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Devlet Demiryolları alımını yapacağı İşçi adaylarından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek olmak, meslek Lisesi mezunu olmak, Son başvuru tarihi ( 12 Nisan 2019 ) itibari ile 36 yaşından gün almamış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığı olmadığını Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testine sahip olmak, Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır raporuna sahip olmak gibi nitelikler aranacak.

Alımlar Tüm Türkiye genelinde farklı birimlerde yapılacak olup adaylar sadece tek bir pozisyona başvuru yapabileceklerdir.

TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Devlet Demiryollaru İşletmesi Genel Müdürlüğü İşyerlerine belirsiz süreli çalıştırılacak olup TCDD toplamda 356 kişilik boş kadro ile, 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü alacak. 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) olmak üzere 356 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU KILAVUZU

Ayrıca Sonuçlar açıklandığında anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil uygulaması telefonunuza indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.Veya bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa
Musa - 4 yıl Önce

2 ay kaldi mezunuma basvurabiliyormuyuz.

Musa
Musa - 4 yıl Önce

2 ay kaldi mezunuma basvurabiliyormuyuz.

Deniz
Deniz - 4 yıl Önce

İşkur dan almayin ya yeter sinav yapin da girelim