Tarım Bakanlığı OGM 2000 İşçi Alımı Yapacak! Şartlar ve Kadrolar Ne Olacak? İlan Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için müjde verdi. 2021 yılı kapsamında 2 bin kişilik kadro ile Kamu İşçisi alacak. Şartlar, Kadrolar ve Tahmini ilan tarihi haberde.

Tarım Bakanlığı OGM 2000 İşçi Alımı Yapacak! Şartlar ve Kadrolar Ne Olacak? İlan Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) 2021 yılı 2000 işçi alımı yapacak. Resmi Açıklama Bakandan geldi. Tarım ve Orman Bakanı müjde diyerek 2000 kişilik kadro ile işçi alımı yapacağını bildirdi. Bakanlığın resmi İnternet adresi üzerinde de yapılan duyuru ile işçi alımı kesinleşti. Peki 2000 işçi alımı kadroları ne olacak? Adaylardan hangi şartlar aranacak? İlan ne Zaman yayımlanacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

2000 İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI:

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklama ile 2021 yılı için 2000 işçi alımı yapılacağını bildirdi. İlgili Açıklama şöyle:

Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı duyuru yayımlayarak İşçi Alımı ilanını kesinleştirdi. Orman Yangınları ile Mücadele ve ormancılık Faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere işçi alımı açıklaması şöyledir:

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2 bin geçici işçi alacağını müjdeledi.

Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı için talepte bulunduklarını ifade eden Bakan Pakdemirli "Talebimiz üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığınca 2 bin kişilik alım müsaadesi verilmiştir" dedi.

Bakan Pakdemirli, ayrıca 5620 sayılı Kanun kapsamında Orman Genel Müdürlüğünde görevli geçici işçilerin 4 ay daha ilave süre uzatımının da yine Hazine ve Maliye Bakanlığınca onaylandığını vurgulayarak, işçilerin 9 ay 29 gün çalışacaklarını sözlerine ekledi.

HANGİ KADROLARDA İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı açıklaması yapıldı ancak kadro ve şartlar hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak tarım ve Orman Bakanlığının geçtiğimiz dönemlerde yaptığı işçi alımlarını ele alırsak alım yapılacak muhtemel kadrolar şöyle olabilir;

 • Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Makine Bakım Onarımcısı,
 • Gemici,
 • Sıhhi Tesisatçı,
 • Marangoz, Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni,
 • Güvenlik Görevlisi,
 • Laboratuvar Temizlik İşçisi,
 • Kimya Laboratuvarı Görevlisi,
 • Laborant ,
 • Temizlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı,
 • Otomotiv Elektrikçisi,
 • Tornacı,
 • İnşaat Teknolojisi Teknisyeni,
 • Elektrikçi,
 • Kamyon Şoförü,
 • Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni ,
 • Aşçı, Kalorifer Ateşçisi
 • İş Makineleri Operatörü,
 • Kaynakçı,
 • İş Makineleri Operatörü,
 • Tarım İşçisi-Karma Çiftçilik (Bitkisel Üretim Ve Hayvan Yetiştiriciliği),

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2.18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli, bedelli veya muaf olmak),

6.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen ilde ikamet ediyor olmak. İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

9.En az ilköğretim mezunu olmak,

10.Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,

11. Tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli heyet raporu almak.(Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu rapor sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

ALIMLAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK!

Tarım ve Orman Bakanlığı 2000 işçi alımı başvuruları İŞKUR aracılığı ile yapılacak. Kamuya yapılan İşçi Alımı ilanlarının tamamı şeffaf bir şekilde Türkiye İŞ Kurumu üzerinden yürütülmekte olup 2021 yılı işçi alımları da İŞKUR aracılığı ile Elektronik ortamda yapılacak.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANIR?

İşçi Alımı için ilan tarihi henüz belli değil. Ancak yapılan açıklamaya bakacak olursak Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımları önümüzdeki haftalarda yayımlanması bekleniyor. İlan İŞKUR Üzerinde yayımlanacak.

İLANDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
0667
0667 - 2 yıl Önce

Kaç yaşına da kadar alım olmasını bekliyosun ki Hangi Devlet Kurumu 30 yaşından büyüğünü alıyor ?

Nenen3
Nenen3 - 2 yıl Önce

Yaş sınırı koyuluyor adam, 20 li yaşlarda mezun oluyor iş arayana bulana kadar yaş oluyor 35 - 40 ..Sen önce bu kafa yapısını değiştir.Ergen kafa yapısıyla devlete personel alacağına olgun lafa yapısı ile adam çalıştır..Biz gelişemeyiz ülke olarak böyle gittiği sürece..!!

67
67 - 2 yıl Önce

Yaa arkadaş nasıl 30 yaşyaa..lann nasıl 30 yaşyaa nasıllll

67
67 - 2 yıl Önce

Herseyden feragat ediyoruz kpss calisiyoruz kalkip iskurdan alim yapiyosunuzz oda yetmiyor 30 yaş siniri..