Sağlık Bakanlığı İşçi Alıyor! Başvurular Kabul Edilmedi Yeniden Alınacak

Sağlık Bakanlığı at yetiştiriciliği kadrosu için işçi alımı yaptı. Ancak belgeler kimsede olmadığı için başvurular kabul edilmedi ve tekrar ilana çıkartıldı.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alıyor! Başvurular Kabul Edilmedi Yeniden Alınacak

Sağlık Bakanlığı her sene farklı pozisyonlar için çok sayıda personel ve işçi alımları gerçekleştirmektedir. Sağlık Bakanlığı işçi alımlarını Türk İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirmekte ve genel olarak noter huzurunda kura çekmektedir. Personel alımlarını ise Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile gerçekleştirmekte ve bu işlemler için adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'ye başvurmaktadır. Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımladı ve müracaat edecek olan adaylardan bazı belgeler istendi. Toplam 40 aday asil ve yedek olarak ilgili kadroları kazandı ancak başvuruları kabul edilmedi ilana yeniden çıktı.

HANGİ BELGELER İSTENİYOR?

Sağlık Bakanlığı işçi alımına çok sayıda aday başvurdu 40 kişi asil ve yedek olarak kazandı ancak hiçbirisi yerleştirilmedi. Çünkü adayların yeterli belgeleri yoktu peki hangi belgeler isteniyor. Sağlık Bakanlığının at yetiştiriciliği kadrosuna müracaat edebilmek için adayların bakanlık tarafından onay verilmiş seyislik belgesine sahip olması gerekiyor. Eğer bu belgesi yoksa adayın ön lisans programlarından Nalbantlık, atçılık işletmeciliği, antrenörlük ve seyislik, at antrenörlüğü, jokeylik, binicilik, at bakıcılığı ve yetiştiriciliği, atçılık ve antrenörlüğünden mezu olması gerekmektedir. İlgili şartları gerçekleştiremeyen adaylar müracaat edememekte olup başvurular 19 Aralık 2019 ile 27 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevilay erik
Sevilay erik - 2 yıl Önce

İş arıyorum

Fatma sari
Fatma sari - 2 yıl Önce

Evde iş istiyorum paketleme isi

Nazli
Nazli - 2 yıl Önce

Saglik Bakanligi,at yetistiricisi alana kadar Hastanelere temizlik personeli alsın. Ortalık pislik içinde.