Sağlık Bakanlığı 6409 Kadrolu İşçi Alımı Sonuçları Açıklanıyor! Sonuç Sorgulama Ekranı

Sağlık Bakanlığı bünyesine alımı yapılacağı ifade edilen 6409 işçi alımıyla alakalı sonuçlar açıklanmaya başladı. Sonuç öğrenme ekranına ve gelişmelere haberimizden ulaşım sağlayabilirsiniz...

Sağlık Bakanlığı 6409 Kadrolu İşçi Alımı Sonuçları Açıklanıyor! Sonuç Sorgulama Ekranı

Sağlık Bakanlığı 6409 işçi alımı için yapılan başvuruların ardından on binlerce aday başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemekteydi. Türkiye geneli sürekli işçi statüsünde yapılan 6409 işçi alımında, adaylar erakla sonuçların açıklanmasını bekliyor, sosyal medya platformları üzerinden ve iletişim kanallarımızdan bizlere sonuçların ne zaman açıklanacağını soruyorlardı. Daha önce yaptığımız haberde de aktardığımız üzere sonuçların 2 Nisan 2019 tarihinde kamuoyuna duyurulmaya başlanabileceğini ifade etmiş, adayların bu sonuçlara erişim sağlayabilmek için sitemiz isinolsa.com' u takip etmelerini ve mobil uygulamalarımızı indirmelerini istemiştik. Yaptığımız bu haberlerin ardından, Sağlık Bakanlığı bünyesine alınan 6409 sürekli işçi için sonuçlar açıklanmaya başladı.

Sonuçlar Açıklanmaya Başladı - Edirne' de Sonuçlar Kamuoyuna Duyuruluyor

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü taraıfndan yapılan açıklamada " Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 31/12/2018 tarih ve E.553 sayılı emirleri doğrultusunda, yapılan sözlü sınav başarı puanının eşitliği halindesırasıyla, yaşı büyükolana, yaşlarının aynı olması halinde sınav kurulu veya kurullarınca alınan diplomaları esas alınmak suretiyle daha üst öğrenimi bitirmiş olana, öğrenim düzeylerinin de aynı olması halinde mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana öncelik verilerek en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenerek listeler hazırlanmıştır. Asıl olarak kazanan adaylar Ek/8 de belirtilen atamaya esas belgeleri hazırlayarak 11-15 Nisan 2019 tarihi arasında mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. ''Sınav sonucunda, adayların ASİL LİSTEDE yer almaları atamalarının yapılacağı anlamına gelmemektedir. ASİL LİSTEDE yer alan adayların atama işlemleri; süresinde teslim edecekleri atamaya esas belgelerinin yeterli olması ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçlanmasının olumlu sonuçlanmasından sonra gerçekleştirilecektir. '' ifadeleri kullanıldı.

Adayların başvuru yaptıkları illerde, il sağlık müdürlükleri resmi web adreslerini ziyaret etmelerini önermekteyiz.

TÜM GELİŞMELERDEN HABRDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
yok
yok - 4 yıl Önce

İstanbul ne zaman açıklanacak onunla ilgili var mı bir gelişme?