Sağlık Bakanlığı 19 Bin İşçi Alımı Daimi Statüsünde Mi Yapılacak? Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar 19 bin işçi alımı yapacak. Peki bu işçiler daimi statüsünde mi alınacak ve alımlar ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 19 Bin İşçi Alımı Daimi Statüsünde Mi Yapılacak? Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere bu sene ciddi bir alım gerçekleştirecektir. Sağlık Bakanlığının bu sene toplam 56 bin memur alımı yapacağı Sağlık Bakanı tarafından kamuoyuna duyurulmuş olup ilgili kamu kurumunun 19 bin işçi alımı da yapması bekleniyor.

Buna göre Sağlık Bakanlığının bu sene toplam 19 bin taşeron işçi alımı yapacağı duyurulmuştu ancak bilindiği üzere kamu kurumlarında taşeron kavramı kaldırıldı. Yani adaylar artık özel sektör firmalara bağlantılı olarak çalışmayacak olup direkt olarak kamu kurumuna bağlantılı olarak çalışacaktır. Peki Sağlık Bakanlığının 19 bin işçi alımı daimi statüsünde mi yoksa geçici statüsünde mi yapılacak ve alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR HANGİ STATÜDE YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığının bu sene alım yapması beklenmekte olup 19 bin işçinin büyük ihtimal ile daimi statüsünde yapılması beklenmektedir. Adaylar taşeron olarak istihdam etmeyecek olup direkt Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev yapacaktır. Peki Sağlık Bakanlığının 19 bin işçi alımı ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığının 19 bin işçi alımının ne zaman yapılacağına yönelik bir duyuru yapılmadı fakat alımların kademe kademe önümüzdeki aylar itibari ile Türkiye İş Kurumu aracılığı ile kamuoyuna duyurulması ve başvuruların da başlaması beklenmektedir. Duyurular geldikçe sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa
İsa - 5 yıl Önce

İnşAllah olur

Att
Att - 5 yıl Önce

İnşAllah olurda atama ümidi olmayanlara çok iyi olur

Sevim
Sevim - 5 yıl Önce

KPSS si olmayan işe girmesin neden ayrım yapılıyor

Sevim
Sevim - 5 yıl Önce

KPSS si olmayan işe girmesin neden ayrım yapılıyor

muhuttin
muhuttin - 5 yıl Önce

Alacaksaniz alin yazik gunahtir

##EVDE HASTA BAKIM TEKNİKERİ ##
##EVDE HASTA BAKIM TEKNİKERİ ## - 4 yıl Önce

En az 200 kadro istiyoruz lütfen

Mürvet
Mürvet - 4 yıl Önce

Başvurular ne zaman günnü belirleyin