Sağlık Bakanlığı 1468 Temizlik Görevlisi Alımı Kura Sonuçları 12 Ocak?

Sağlık Bakanlığı Eski Hükümlü/TMY kapsamında 1468 Temizlik Görevlisi Alımı Kura işlemleri sona erdi ve sonuçlar az önce açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 1468 Temizlik Görevlisi Alımı Kura Sonuçları 12 Ocak?

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı işçi alımı ilanı ile temizlik görevlisi alımı yapılacağını bildirmişti. Bu kapsamda Kura çekimi ile belirlenecek adaylar için canlı yayın başladı.

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 26 - 30 Aralık 2022 tarihleri arasında alınan Temizlik Görevlisi alımı için adaylar kura sonuçları açıklandı.

Eski Hükümlü/TMY Statüsünde Sürekli İşçi (Temizlik Görevlisi) Kurası tamamlanmıştır.

Kura Sonuçları Açıklandı!

12 Ocak 2023 tarihinde yapılmış olan Kura işlemleri için sonuçlar az önce açıklandı. Sağlık Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre sonuçlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabileceksiniz.

Kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir.

SONUÇLARDNA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Sözlü Sınav Yapılacak!

İŞKUR tarafından gönderilecek Nihai listeye göre akanlık kura çekimi gerçekleştirecek.

ura usulü ile belirlenen sınava alınacak adayların listeleri (asıl ve yedek aday listeleri ile önceliklilerin asıl ve yedek aday listeleri), ilgili İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilecek olup taşra teşkilatına başvuru yapan adaylar başvuru belgelerini il sağlık müdürlüklerine, Bakanlık merkez teşkilatına başvuru yapan adaylar ise başvuru belgelerini Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Birimine belirtilen tarihler arasında teslim edeceklerdir. Bakanlık merkez teşkilatı ve il sağlık müdürlükleri tarafından ilgili belge kontrolü yapılarak talep şartlarına uygun adaylar sınava alınacaktır. Bakanlıkça kura sonucu asıl olarak belirlenen adaylardan süresi içerisinde başvuru yapmayanlar veya süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar ile sınava katılmayanların yerine kura sonucu belirlenen yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle sınava alınacaktır.

Uygulanacak sınavın yöntemi; “Sözlü Sınav” olup ölçme ve değerlendirme ise adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerle yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye uygun olarak yapılacaktır.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Sağlık Bakanlığından Duyuru Geldi!

4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1.468 Eski Hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alım kurası için İŞKUR tarafından il ve meslek bazında 26/12/2022 – 30/12/2022 tarihleri arasında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

Sınava alınacak adayların listesi; İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan öncelikli statüsü dışındaki başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı asıl ve dört katı yedek aday noter huzurunda kura ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile Noter huzurunda 12 Ocak 2023 tarihinde saat 10:00'da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Kura çekilişine Bakanlığımız Merkez Teşkilatı ile başlanacak olup, daha sonra illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Kura sonuçları aynı gün saat 17:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli hakkına sahip başvuran aday sayısı münhal kadro sayısının dört katını geçmediğinden, bu adaylar doğrudan sözlü sınava katılabileceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür çağrı
Özgür çağrı - 5 ay Önce

Yok eski hükümlü, yok efendim şehit gazi ailesine öncelik... birazda yeni hükümlülere yer açsanız ne olur Sanki.. malûm, herkesin, her düşüncenin terörist ilan edildiği bir mozaik cinnet ülkede yaşıyoruz. Atfen !

ESKI HUKUMLU
ESKI HUKUMLU @Özgür çağrı - 5 ay Önce

yeni hükümlü nedir? cezanı bitirdiğinde eski hükümlü oluyorsun. sanırım sen cezaevinde mahkumken çalışmak istiyorsun.o zaman git adliyeye çay dağıt gene maaş verirler sana ama asgari ücretin yüzde kaçı olur bilemem :D

Rabia
Rabia - 5 ay Önce

Ben şehit esiyim şehit cocugu olan oğlum üniversite mezunu ve atama yapmadilar hiç kimse ilgilenmiyor şehit yakınınada yardımcı ola yok özgür bey

Fuat
Fuat - 5 ay Önce

Ne yapalım biz de suç mu işleyelim başvuru yapabilmemiz için

Murat
Murat @Fuat - 3 ay Önce

Allahtan korkun be nereye gitse sabıkadan iş bulamıyoruz senede bir iki eski hükümlü kadrosu açılıyor onada saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz bende üniversite öğrencisiyim eski hükümlüyüm eski hükümlü kadrolarına başvuruyorum henüz bir sonuç alamadım işim yok diye nişan attılar nasip herşeyin hayırlısı işiniz gücünüz yok herşeyi bıraktınız eski hükümlü temizlik kadrosunamı göz diktiniz sabıkam olmasaydı iş sorunuda yaşamazdm

Semih Ekim
Semih Ekim - 5 ay Önce

Bir iş sahibi olmak için hükümlü mü olmamiz gerekiyor iş alımı oluyor hükümlümüsün diyolar illaki içeri mi girmemiz gerekiyor
İş ariyorum hükümlü falan degilim

Nihat altunterun
Nihat altunterun - 5 ay Önce

Ìşsizim iş ariyorum ilk okul mehzuniyim

Mertcan yıldırım
Mertcan yıldırım - 5 ay Önce

Güvenlik görevlisi

İşsizman
İşsizman - 5 ay Önce

Hakkımı helal etmiyorum

Sanıye
Sanıye - 5 ay Önce

Adamıolan işe alınır