OGM 2022 Yılı 5000 İşçi Alımı İlanı Geldi! 5000 Yangın İşçisi Daha Mı Alınacak?

OGM 5000 İşçi ALımı müjdesi geldi. Başvuru kılavuzu yayımlandı ve 5 farklı alanda İşçi Alımı yapılacak. Başvuru tarihi ve adaylardan aranan şartlar bu haberde.

OGM 2022 Yılı 5000 İşçi Alımı İlanı Geldi! 5000 Yangın İşçisi Daha Mı Alınacak?

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2022 yılı ilk müjdesi verildi. 2022 yılı genelinde 16500 Personel Alımı yapılacağını açıklayan Bakanlıktan ilk ilan için yeşil ışık yakıldı.

Adayların söz konusu OGM İşçi alımı hakkında merak ettiği tüm konuları İşin Olsa ekibi olarak ele aldık. Peki OGM İşçi Alımı Ne Zaman Nasıl yapılacak? Yeni Tarım ve Orman Bakanı kadro sayısını arttıracak mı yada ilan iptal mi edilecek? tüm detayları siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

OGM 5000 İŞÇİ ALIMI İLANI GELDİ! ( 7 NİSAN 2022 ) DETAYLAR BURADA

2022 Yılı OGM 5000 İşçi Alımı Yapacak!

Orman Genel Müdürlüğünden gelmiş olan duyuruya göre 2022 yılı içerisinde 5000 işçi alımı yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Eski tarım ve Orman Bakanı olan Bekir PAKDEMİRLİ 5000 işçi alımı için müjde vermişti. Ancak Resmi Gazete kararı ile Bakanın değişmesinden sonra ilanı bekleyenler için büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanı Değişerek yerine Vahit KİRİŞÇİ atandı.

İLGİLİ HABER: Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit KİRİŞCİ Atandı! Kimdir? Kaç Yaşında?

5000 İşçi Alımı İlanı İptal Mi Edilecek?

OGM İşçi Alımı için Bakanın değişmesi adaylarda hayal kırıklığı oldu. İlanı bekleyen adaylar ilanın yayımlanmasını beklerken Yapılan değişiklik sonrası ilanın iptal olduğunu düşünmeye başladı. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığından bu yönde herhangi bir duyuru gelmemesi ile birlikte kontenjan sayısının arttırılması bekleniyor.

5000 Yangın İşçisi Alımı Daha Bekleniyor!

Bildiğiniz gibi bütçe görüşmeleri sonrasında Tarım ve Orman Bakanlığı 2022 yılı içerisinde 16500 işçi personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Buradaki kadro sayısına göre 10000 kontenjan ile Yangın İşçisi alımı yapılacak. Bu kapsamda yeni Bakanın gelmesi ile kontenjan sayısının arttırılacağı düşünülmekte.

İLGİLİ HABER: Tarım Bakanlığı OGM 16 Bin 500 İşçi Personel Alacak! Kadro ve Şartlar Nedir?

Yangın İşçisi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

OGM işçi alımı için genel olarak beklenen nitelikler,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- 18 yaşını doldurmuş olmak,

- Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Tehlikeli işlerde çalışmayı kabul etmiş olmak,

Başvurular İŞKUR Üzerinden Yapılacak!

OGM 5000 işçi alımı gözler Tarım ve Orman Bakanlığına çevrildi. Her an gelmesi beklenen ilan için başvurular Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecek. İlan Kamu İŞKUR üzerinde yayımlanacak olup başvuru için 5 günlük süre verilecek. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacak.

İLAN YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA UYGULAMA VE İNSTAGRAMLARI TAKİPTE KALIN

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 00:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsin
Tahsin - 2 yıl Önce

İnşAllah yaş sınırı olmaz tüm kardeslerime hayırlı olsun

Gonyalı07
Gonyalı07 - 2 yıl Önce

Orman köylülerine öncelik verilmeli daha dağda yürümesini bilmeyen adamları sırf kadrolaşması için alıp ormanları telef etmeyin...

Serkan Aydemir
Serkan Aydemir - 2 yıl Önce

İnşAllah yaş sınırı olmaz çünkü insalrr aç Zor geçiniyorlar artık devlet yaş sınırı kaldırsın Çalışini çalışmayini ayırt etsin kim balta tutmayı kim kazma kürek sağlamayıniza baksın

Mustafa güney
Mustafa güney - 2 yıl Önce

2014 4 ay 29 gün yangın işçisi ve kuleci olarak görev yaptım 2013 yılında yangın işçi alımına katıldım kurada 1 sırada asil olarak mülakata girdim başarılı olarak geçtim ama siyasi yönden hakkımızı başka birine verdiler bunun için dilekçe verdim kamera kayıtlarının incelenmesini istedim ama ilgilenen olmadı kul hakkı var deniliyor bumu kul hakkını korumak

Clopadra
Clopadra @Mustafa güney - 2 yıl Önce

Yangın işçisi hep geçicimi oluyor devamlı değilmi bu iş kadro olarak falan değil o zman

Ormancı
Ormancı - 2 yıl Önce

Arkadaş bide personel çocuk larını almayı akıl edin hem işi bilen hem meslekten gelen

Recep tıraş
Recep tıraş - 2 yıl Önce

İş arıyorum

Deniz TAZE
Deniz TAZE - 2 yıl Önce

Ya bu nasıl bir işçi alimidir ya Arkadaş bu tutturmuslarda 18/35 yaş ya bir insanın Yaşadığı ülkede sıkıntı çekmesi kadar berbat birşey olamaz 18/35 yaşında değilim şimdi aldığım belgeyi ormanda olsun nere olursa olsun ister adı Typ ne olursa olsun kardeşim emek harcamış agrima gider ben bir vatandaş olarak dışardan gelen afgani suriyelisi belediyelerde çalıştırıldı yıllarca bizlerse sürünmeye devam sayın bakan yani diyorlar ki senin bu ülkede yaşayacak hakkın yok belgeyi alın musahit biryerinize sokun ise gierersiniz Yazık begenmediginiz Ecevit Atatürk ekmeği yiyenler akşama kadarda atıp saklıyorsunuz ya Allah bu adamın burnunda getirmeyi bilir

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

İs makinesi bakım ve onarım işçisi alımı olacakmı bilginiz varmı