MSB 1.500 İşçi Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığına 1.500 işçi alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak olan işçi alımında başvurular tamamlandı. Adaylar MSB işçi alımı başvurularının ne zaman sonuçlanacağını merak etmekte..

MSB 1.500 İşçi Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığına 1.500 kişilik işçi alımı başvuruları internet ortamından alındı. Başvurulara yoğun ilgi yaşandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ila yapılan alımların başvurularında KPSS'den en az 60 puan almak yeterli oldu. Milli Savunma Bakanlğının 17 iş yerindeki personel ihtiyacını gidermek için işçi statüsündeki alımar 20 Haziran tarihinde alınmaya başlandı. Başvurular 29 Haziran tarihinde ise tamamlandı. 

BAŞARI SIRALAMASI;

Başvurular yüz puan üzerinden değerlendirilecek. KPSS puanı değerlendirmede yüzde 70, sözlü-uygulama sınavı ise yüzde 30 etki edecek. Adaylara en yüksek puandan başlanarak başarı sırası belirlenecek. 

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile alınan MSB işçi alımlarda adaylardan istenilen belgeleri  sınava girecekleri iş yerlerine teslim etmeleri istenilecek. Diğer yandan evrak teslimi ile diğer yapılacak olan başvuru sonucu bilgilendirmeleri Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi (www.msb.gov.tr) üzerinden açıklanacak. Başvuru sonuçalrını öğrenmek isteyen adaylar için sonuçlar açıklanır açıklanmaz bilgilendireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Facebook Sayfamız: İşçi Personel Memur Alımı 

Twiter Hesabımız: İşinOlsa

İnstagram Hesabımız: kamumemurpersonelalimi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner
Soner - 4 yıl Önce

Nezaman açıklanacak bilgi verebilirmisiniz

Soner
Soner - 4 yıl Önce

Sonuç nezaman açıklanacak bilgi verebilirmisiniz

Furkan Berker
Furkan Berker - 4 yıl Önce

Listeden ismimiz çıktıktan sonramı evraklar teslim edilecek

Berat
Berat - 4 yıl Önce

Nihai listeler açıklandı işkur üzerinden bakabilirsiniz

Ayten
Ayten - 4 yıl Önce

Başvuranlar nihai liste açıklandımı

Turgay Usta
Turgay Usta - 4 yıl Önce

Halen açıklanmadı.bekliyoruz bizde.ne zaman açıklanır bilemiyorum ama bu kadar uzun sürmesi çok saçma...olduğu matematiksel bi sıralama

Tugay
Tugay - 4 yıl Önce

Ne zaman açıklanır bilgi var mı

misafir
misafir - 4 yıl Önce

işkur'un sitesine tc ve şifre ile giriş yaparak iş başvurularım bölümünden ilan başvuru nosunu tıklayın en altta nihai liste çıkaçak ordan görebilirsiniz.Herkeze hayırlı olsun