Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İŞKUR Üzerinden 600 Sürekli İşçi Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan duyuruda, İŞKUR üzerinden 600 sürekli işçi pozisyonunda görevlendirilmek üzere işçi alımlarının yapılacağı ifade edildi...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İŞKUR Üzerinden 600 Sürekli İşçi Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı resmi web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan bu duyurunun içeriğinde, çok sayıda kişinin alınacağı işçi alım ilanına yer verildi. Bakanlık yaptığı açıklamasında başvuruları yakında başlayacak olan ilan süreciyle, İŞKUR üzerinden başvuruları alınacak 600 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Duyuruda " Millî Savunma Bakanlığına bağlı İstanbul, İzmir ve Gölcük Tersanesi Komutanlığı işyerlerinde sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 600 (altı yüz) daimi işçi alınacaktır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince, işçi alım ilanı Türkiye İş Kurumu internet sitesinde yayımlanmakta olup ilana başvuracak adayların, 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Millî Savunma Bakanlığı ve bağlı işyerlerine şahsen ya da posta yoluyla yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. " ifadelerine yer verildi.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN ALINACAK

İstanbul, İzmir ve Gölcük Tersanesi Komutanlıklarına yönelik olarak yapılacak bu sürekli işçi alımlarına başvurular İŞKUR açık iş ilanları sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Yapılan duyuruda doğrudan ayrıntılı bilgilendirme için İŞKUR sayfasına yönlendirmenin yapılması da dikkat çekti. İlana yönelik daha fazla detayın paylaşılmadığı görülürken, İŞKUR üzerinden yapılacak bu alımlarda 657 sayılı kanunda aranan şartların aranmasına ek olarak, belirli mesleklerde yetkinliklerin istenebileceği de düşünülmektedir. Yürütülecek bu alım süreci için İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda adayların üye profillerinin bulunması gerekeceğinden; tüm adayların il ve ilçe müdürlüklerine başvurarak üyeliklerini oluşturmalarını önermekteyiz. Başvurularda problem yaşamak istemeyen kişiler il ve ilçe müdürlüklerinde görevli iş ve meslek danışmanları aracılığıyla da başvurularını yapabilir. 25 Mart 2019 tarihinde başlayacağı bildirilen 600 işçi alımıyla alakalı detaylar netlik kazandığında bildirim almak için İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

DUYURUYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 22:57
YORUM EKLE