MEB 2023 Yılı İşçi Alımı Yapacak! Resmi Gazetede Karar Yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı İşçi alımı yapacak. Resmi gazetede İşçi alımı kanununda yapılan değişiklik ile Yeniden işçi alımı detayları haberde.

MEB 2023 Yılı İşçi Alımı Yapacak! Resmi Gazetede Karar Yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı İşçi alımı için yeni karar yayımladı. 27 Arlaık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan karar ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine İşçi alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu karar ile alımlar MEB bağlı olan Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğüne gerçekleştirilecek.

MEB İşçi Atama Kararı Resmi Gazete:

Resmi Gazete de 27 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan karar ile İşçi alınmasında yönetmelik değişikliği kararı geldi. Buna göre;

Ekli " Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.

İşçi Alımı Detayları Nelerdir?

MEB işçi alımı kararı ile daha önceden MEB tarafından Tasarruf mevduatı Sigorta Fonu Kurulundan Satın alınan matbaa komkleksinde çalışmaktayken Sözleşmeli feshedilen kişiler tekrardan 30 gün içerisinde başvurmaları sebebi ile MEB tarafından yapılacak Mülakatta başarılı olanar tekrardan işe alınacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Başvuru yapacak adayların hernhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gereklidir.

27 Aralık 2022 tarihli İşçi Alımı Kararı:

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

MADDE 1 - 29/6/2009 tarihli ve 2009/15188 sayılı Bakanlar Kuruku Kararı ile Yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe geçici 10 uncu maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki madde eklenmiştir.

" GEÇİCİ MADDE 11 - (1) Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğüne tahsis edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulundan satın alınan matbaa kompleksinde çalışmaktayken, satın alınma sebebiyle sözleşmesi feshedilen işçilerden, Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya malüllük aylığı almaya hak kazanmamış olanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde başvurları ve milli eğitim bakanlığına bağlı Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğüce işe alınabilir "

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenol işık
Şenol işık - 6 ay Önce

T y p işçisi olarak çalışmaya başladım lütfen bizide sözleşmeye alın sayın cumhurbaşkanımız a sesimi duyurun

Elif
Elif - 6 ay Önce

Bu alım hangi pozisyonda okullara hizmetli alimimi bu

İsmihan Yıldız
İsmihan Yıldız - 6 ay Önce

Nasıl basvuracagımızı da solesenız

Ayşe
Ayşe - 6 ay Önce

Typ işçilerine de sözleşme yapım lütfen çıkarmayın bizi şu kışın ortasında imkan saglayın

Oğuz Torunoğlu
Oğuz Torunoğlu @Ayşe - 6 ay Önce

Haziran kadar çalışacaksınız zaten

Hamit
Hamit - 6 ay Önce

Beş yıldır okulda güvenlikçi olarak çalışıyorum güvenlik ve temizlikcilere bir şey yok insan sayanda yok Boş yere heveslenmeyin mebin uğrunda değil

Vedat Aktan
Vedat Aktan - 6 ay Önce

Typ işçisi olarak çalışmaktayım bizi unutuyorsunuz bizide sözleşmeye alın

Tugba
Tugba - 6 ay Önce

Ewet bu geçici işçilik değil bizde devamlı daimi işçi olmak istiyoruz typ olarak çalıştım ve 9ayimi doldurdum şimdi ne olucak bu işe bir çözüm istiyoruz

Keziban ince
Keziban ince - 6 ay Önce

InsAllah yaş sınırı olmaz