KPSS Şartı Olmadan TCDD Kadrolu 356 İşçi Alımı Başlıyor! Başvurular İŞKUR Üzerinden

TCDD ( Devlet Demiryolları ) bünyesine 356 işçi alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden olacak olup başvurular Yerel Seçim sonrası başlıyor. İşte kadro dağılımı ve özel nitelikler şöyledir.

KPSS Şartı Olmadan TCDD Kadrolu 356 İşçi Alımı Başlıyor! Başvurular İŞKUR Üzerinden

Devlet Demiryolları bünyesinde çalıştırılmak üzere farklı pozisyonlar için 356 işçi alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda başvuru şartları açklandı ve başvurular başlıyor. Binlerce adayın başvuru yapacağı bu ilan için kritik sürece girildi ve adaylar başvurularına Yerel Seçim sonrası başlayabilecekler. 

Bu kapsam TCDD 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü alacak. 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) olmak üzere 356 sürekli işçi alımı yapılacak.

Adaylardan KPSS şartı, İkametgah şartı olmayacak ve alımlar Türkiye genelinde yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ( TCDD )356 işçi alım ilanına Başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, alım yapılacak pozisyona göre belirtilen öğrenim durumu ve bölümden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

İlan resmi gazete'de yayımlanmıştı ve adayara aylar öncesinden bilgi verilmişti. Yayımlanmış olan başvuru kılavuzuna göre adaylar başvurularına 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlayablecek ve başvurularını en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekecektir. İlgili ilan için başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanaca ve tüm başvuru işlemleri ve diğer işlemler İŞKUR üzerinden yapılacak. İlan hakkında detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 23:16
YORUM EKLE