KGM 3000 İşçi Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı hakkında duyuru yayımlandı. 3000 işçi alımında Yedek adaylardan atama yapıldı. Yedek aday sonuçları haberde.

KGM 3000 İşçi Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Karayolları Genel Müdürlüğü içi alımı hakkında duyuru yayımlandı. Başvuru süreci geçtiğimiz günlerde tamamlanmış olup Hakkında yedek aday atama kararı yayımlandı. Asil adaylardan atanamayan adaylar için Yedek aday ataması yapıldı.

3000 İşçi Alımı Hakkında Yedek Aday Atama Süresi:

Karayolları Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatımıza bağlı işyerlerimize 4857 sayılı İş Kanunu'na tabi daimi işçi kadrolarında istihdam edilecek işçiler için Genel Müdürlüğümüzde 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan noter kurası sonucu asıl ve yedek aday listeleri il esaslı olarak belirlenmiştir. Asıl adayların dosyalarının inceleme süreci tamamlanmış olup asıl olarak kazanan adaylardan; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar, başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar ve atama şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların yerine yedek adayların evrak teslim süreci başlamıştır.

Yedek Aday Ataması Yapıldı!

3000 İşçi alımı hakkında yedek adaylar Belge teslim işlemlerine başladı. Bu kapsamda Elektronik ortamda yedek aday sonuçları sorgulanacaktır.

Yedek adayların başvuruları 25.09.2023 tarihinden itibaren alınmaya başlanılacak olup 06.10.2023 tarihi mesai bitimine kadar sonuç sorgulama ekranına yüklenen evrakları başvuru yapılan ilin bağlı olduğu Bölge Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Evraklarının incelenmesi sonucunda ilk yedek adaydan başlanılarak açık kalan işgücü sayısı kadar yedek adayın ataması yapılacaktır. (Evrak tesliminde sağlık raporu istenilmeyecek olup atanmaya hak kazanan adaylardan atama sürecinde istenilecektir.)

SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Söz konusu yukarıdaki bağlantı üzerinden Elektronik ortamda T.C kimlik numarası ve Doğum tarihi ile sorgulama yapılacak. Örnek Sorgulama ekranı aşağıdaki gibidir.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2023, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 ay Önce

İşe gerçekten ihtiyacı olanı almadiktan sonra her gün binlerce işçi alımı yapsan ne olacak. Zaten bu rezilce şartlar yüzünden TC i de işsizlik patlaması olacak bu sefer bunun önünü nasıl alacaksınız bakalım.

Sevinç beşir
Sevinç beşir - 4 ay Önce

3 cocuk annesiyim işe çok ihtiyacm var sradan bir işe giriyoruz bakiyorum abuk subuk sartlar cikiyor ve devam edemiyoruz bi düzgun iş olsa kim çalismazki

Neslihan aslan
Neslihan aslan - 4 ay Önce

4 tane çocuğum var çalışmak istiyorum bursa mudanyada oturuyorum

BAYBURT SEVDALISI
BAYBURT SEVDALISI - 4 ay Önce

Oyvermeyegelince veriyoruz işe gelince 35yaşindansonraisvermiyoruz kpssyegirdik genelkulturun hesaplandı genelyetebekbhesaplanmadi bu nedenle partide kaldırın liseler mezunlarına hangikuruma eleman alacaksa okurum sınavyapsin

Mardin'e kotan
Mardin'e kotan - 4 ay Önce

Kotan hawlama fazla

Dilan ertan
Dilan ertan - 4 ay Önce

Özel güvenlik görevlisiyim lise mezunuyum

Yasar
Yasar - 4 ay Önce

Kurada çıkınca sorun yok çıkmayınca torpil herkes kafasına gore

Oktay bulut
Oktay bulut - 4 ay Önce

Bizi çıkardınız çalışanları ak partilileri alın bakalım dışardan Allah büyük bigün bu dünyada belanızı verir inşAllah