Karayolları Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Mezunu İşçi Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü 11. Bölgedeki işçi ihtiyacını karşılamak amaçlı 5 adet işçi alacak. Başvuru şartları ve diğer bilgiler şöyledir.

Karayolları Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Mezunu İşçi Alımı
Karayolları Genel Müdürlüğü 29 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki bulunana personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı bölgelerde toplamda 5 Düz İşçi ( Beden İşçisi ) alacak. adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ve Ortaöğretim ( lise ve dengi ) mezunu olmaları şartları aranacaktır. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Van'da 2 ve Bitlis'te 3 olmak üzere 5 işçi alınacak. 

Ayrıca adaylardan, 18 yaşını doldurmuş olmak, Türkie Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek, şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, ilan yayınlandıktan sonra 10 gün içerisinde, yani en geç 07 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacaktır. Adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki sarıca
Zeki sarıca - 2 yıl Önce

İsimlerin açıklaması yokmu