Karayolları Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Mezunu İşçi Alacak

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki işçi ihtiyacı için Antalya ve Erzincan illerinde lise mezunu işçi alımı gerçekleştirecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Mezunu İşçi Alacak
Karayolları Genel Müdürlüğü 09 Ocak 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki işçi personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı illerde en az lise mezunu işçi alımı gerçekleştirecek. Karayolları Genel Müdürlüğü Antalya ve Erzincan illerinde toplamda 4 kişilik boş pozisyon ile 2 adet Antalya'da ve 2 adet Erzincan'da işçi alımı yapacak. Alımı yapılacak adaylar en az Ortaöğretim mezunu ve dengi okul mezunu olmak zorundadır. Adaylar Karayolları Genel Müdürlüğünde Beden İşçisi statüsünde alınacak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar kadroya alınacaktır.

Alımı yapılacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak, şartları aranmaktadır. Başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Aksi taktirde başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 18 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş Kurumu tarafından gerçekleştirilecektir. Antalya ili için tam metine Buradan ve Erzincan ili için Tam metine Buraya Tıklayarak ulaşarak yapılan duyurulara ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE