Kamuya Farklı Kurumlar İçin TYP Kapsamında İşçi Alımları Yapılıyor! İşçi Alımı Şartları

Kamu kurumlarına, farklı ilanlar üzerinden TYP dahilinde işçi alımları gerçekleştirilmektedir. Yürütülen işçi alımlarına başvuru şartları ve süreçlerine haberimizde değindik...

Kamuya Farklı Kurumlar İçin TYP Kapsamında İşçi Alımları Yapılıyor! İşçi Alımı Şartları

Kamuya Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında binlerce işçi alımı yapılacağı müjdelenmiş. TYP ilanlarıyla kamudaki geçici süreli görevlere personel alımlarının sağlanacağı aktarılmıştı. Geçtiğimiz aylarda yapılan bu açıklamaların ardından ilanlar gündeme geldi ve hangi kadrolar üzerinden TYP ile işçi alımları yapılacağı merak ediliyordu. Beklenen ilanlar yayımlandı ve TYP ile işçi alımları başlatıldı. İŞKUR üzerinden başvuruları alınan TYP ilanlarında, geçici süreli (genellikle 3 veya 6 ay) işçi alımları sağlandı.

ÖĞRENCİLER MAYIS AYINDA BAŞVURU YAPABİLECEK

TYP kapsamında yayımlanan personel ve işçi alım ilanlarına Mayıs ayından itibaren öğrencilerin de başvuru yapabileceği ifade ediliyor. TYP ilanları kapsamında gerçekleştirilecek işçi alımları için öğrenciler de başvurularını yaparak, haftada 3 gün çalışacaklar. 3 gün çalışan öğrenciler, 2450 TL maaş alacaklar ve program 3 aylık yaz tatili boyunca sürecek. Bu süreçte farklı kamu ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yayımlanmış ilanlar duyurulacak ve başvuruları alınacak.

TYP İLE FARKLI KURUMLARA İŞÇİ ALIMLARI YAPILIYOR

İŞKUR üzerinden başvuruları alınan TYP ilanlarında, farklı kurumların ilanları bulunmaktadır. Çok sayıda kurumun ilana çıktığını söylemenin mümkün olduğu TYP ilanları sürecinde, başvuruda bulunmak için İŞKUR TYP sorgulama alanının ziyaret edilmesinin ya da İŞKUR il ve ilçelerde görev yapan iş ve meslek danışmanlarına müracaat edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

TYP İLANLARINA ULAŞMAK ve BAŞVURU ŞARTLARI

İl Tarım Müdürlüğü, İl Aile ve SOsyal Politikalar Müdürlüğü, İl Çalışma Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl ve ilçe müftülükleri, belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, orman işletme müdürlükleri, valilikler bünyesine yapılan bu işçi alımları için İŞKUR web adresini ziyaret edip TYP sorgulama alanına ulaşabilirsiniz. İlanlara başvuru yapmak için herhangi bir maaş veya aylık almıyor olmanız, sosyal yardım almıyor olmanız ve örgün eğitim görmüyor olmanız gerekmektedir.

YORUM EKLE