Kamuya 19 Bin İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak !

Kamuda çalışmak isteyen adaylar 19 bin işçi alımının nasıl yapılacağı KPSS puanı ile işçi alımı olup olmayacağını merak etmekte. İŞKUR üzerinden yapılacak olan kamuya ilk alımlar sağlık bakanlığında ve 19.000 işçi alımı olacak. Alımlara ilişkin bazı detaylar belli olmaya başladı.

Kamuya 19 Bin İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak !

Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapmış olduğu konuşmada kamuya işçi alımlarına ilişkin bazı detayları paylaştı. Sağlık bakanı Demircan, 2018 yılında kamuya yapılacak olan işçi alımlarının Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı ile alınacağını belirtti. Kamuda taşeron kadro sisteminin tamamen kaldırılmasının ardından yapılacak olan işçi alımlarında ilk defa Sağlık Bakanlığına 19 bin alım yapılacak. 

19 BİN İŞÇİ ALIMI İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığın merkez ve  taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere alınacak olan personel için 2018 yılında toplamda 56 bin alım gerçekleştirilecek. Hangi kadrolarda alım yapılacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, 27 bin personel alımının 3 defada gerçekleştirileceği kesinleşti. Ayrıca Sağlık Bakanlığında 10 bin civarında doktor alımı yapılacak. Sabah Gazetesinden Safure Cantürk alımlar ile ilgili yaptığı açıklamada alımların İŞKUR üzerinden yapılacağını ve KPSS puanı esas alınarak alımlar gerçekleşeceğini belirtti.

Kamuda taşeron işçilerin kadroya alınması süreci 2 Nisan itibari ile tamamlanması planlanıyor. Bir kurumda taşeron sistemi kaldırıldığından  ihtiyaç olan işçi alımları için İŞKUR üzerinden alım yapılması bekleniyor. İlk alımda Sağlık bakanlığı KPSS puan sıralamasında 3 katı kadar aday mülakata alınacak. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmutemen47@hotmail.com
Mahmutemen47@hotmail.com - 5 yıl Önce

Kamuya alinacak temizlik isci alimi mardin devlet hastanesine basvuru yaptim calismak istiyorum issizim ise ihtiyacim var sizden yardim bekliyorum saygarmla bana donus yapmanizi bekliyorum mardin devlet hastanesinde calosmak istiyorum

mahmutemen47@hotmail.com
mahmutemen47@hotmail.com @Mahmutemen47@hotmail.com - 5 yıl Önce

Kamu hastanede is istiyorum temizlik gorevlisi issizim ise ihtiyacim var

Güneş izgi
Güneş izgi - 5 yıl Önce

Mardin Nusaybin devlet hastanesinde is kur üzerinden 9 ay çalıştım 1 yıldır işsizim kapss puanım var 3 çocuğum var tekrar isimde çalışmak istiyorum ve buna çok ihtiyacım var sesimi duyarsaniz bu benim ve çocuklarım için çok iyi olacak. Bir ışığa siz ışık olun