Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 6 İlde Temizlik Görevlisi Personel Alınacak

Kamu kurum ve bağlı kuruluşları için İŞKUR üzerinde TYP kapsamında yeni personel alım ilanları yayımlandı. TYP ilanlarının detayları, başvuru aşamaları ve şartlarına haberimizde değiniyoruz...

Kamu Kurumlarına TYP Kapsamında 6 İlde Temizlik Görevlisi Personel Alınacak

Geçtiğimiz aylar itibariyle müjdelenen ve kısa bir beklemenin ardından ilanları yayımlanmaya başlayan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, yeni ilanlar da yayımlanmaya devam ediyor. İŞKUR üzerinden duyurulan geçici süreli işçi alımlarına yönelik alımlar kamuoyuna ulaştırılıyor. İŞKUR resmi web adresindeki TYP sorgulama alanından ulaşılabilecek bu çok sayıda ilana, ilan şartlarını taşıyan adaylar arasından başvurular alınacaktır. 6 farklı ilde temizlik görevlisi personel kadrosuna yapılan bu alımlarla alakalı detaylara aşağıda değineceğiz.

6 ŞEHRE TYP İLE TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP görevlisi personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların; TYP ilanlarına başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için herhangi bir sosyal yardım aylığı alınmıyor olunması, örgün eğitim görülmüyor olunması, 18 yaşından büyük olunması, herhangi bir iş yerinde çalışılmıyor olunması istenmektedir.

HANGİ ŞEHİRLERE TYP İLE İŞÇİ ALIMI YAPILIYOR?

6 farklı şehre yönelik TYP ile işçi alım ilanları yayımlanmıştır. Bu ilanlarda, TYP ile işçi alımı duyurularının yayınlandığı şehirler Aydın, Burdur, Muğla, Trabzon, Bingöl, Van olarak aktarılabilmektedir. Bu pozisyon dışında farklı TYP ilanları için de alımlar söz konusudur. Adaylar ilgili TYP soruglama sayfasından diğer ilanlara da erişim sağlayabilirler.

TYP İLANLARINA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK

İŞKUR açık iş ilanları sayfasında en üst menüde yer alan TYP sorgulama alanına meslek ile arama bölümünden temizlik yazarak, kamudaki tüm temizlik görevlisi işçi alım ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 08:20
YORUM EKLE