İstasyon Operasyon İşçisi Alım İlanı Yayımlandı: TCDD 75 İşçi Alacak !!

TCDD İstanbul genelinde 75 işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu.Alımların başvuru koşulları ve çalışma koşulları ile ilgili detaylar haberimizdedir:

İstasyon Operasyon İşçisi Alım İlanı Yayımlandı: TCDD 75 İşçi Alacak !!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) 75 istasyon operasyon işçisi alımı için Resmi Gazete'de ilan yayımladı. TCDD tarafından yayımlanan ilanın başvuru şartlarının neler olduğu ve çalışma yerlerinin nereler olacağını ise merak konusu. Çalışma yeri İstanbul'da bulunan iş yerlerine belirsiz süreli işçi olarak 75 istasyon operasyon işçisi alınacağı açıklandı. İlana göre başvuru şartları ise aşağıda yer verilen şekildedir.

TCDD Kamu İşçi Alımı Başvuru Koşulları;

Alınacak işçiler İstanbul il sınırlarında bulunan İstasyon/Gar Şefliği - Gar Müdürlüğü işyerlerinde çalıştırılacaktır.

İlanlara; TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamında olması ve işin niteliği gereği sadece erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

İlan tarihi itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması şarttır.

İşgücü talebine ilan edilen ön lisans programından mezun olan adaylar başvurabilecektir.

İlan edilen işgücü talebine başvuru yapıp, nihai listede bulunan adayların evrakları; TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında TCDD web sitesi (//www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında aşağıda belirtilen evraklarla kontrol edilerek teslim alınacaktır.

İlanda belirtilen şartları taşımayan adaylar hakkında tutanak düzenlenerek, başvurusunun kabul edilmediği TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce İŞKUR’a bildirilecektir.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler;

Nüfus cüzdanı aslı evrak tesliminde gösterilecektir,

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr) adresinden alınacaktır. Adli sicil kaydı bulunanlar, adli sicil kaydında geçen kararlarla ilgili mahkeme kararlarını getirecektir.

Öğrenim belgesi fotokopisi (Öğrenim belgesinde alanı/dalı belirtilmiş olacaktır.)

Askerlik durum belgesi (Getirecekleri belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtilecektir.),

E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi

E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden varsa alınacak Karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü,

KPSS Sonuç Belgesi (26.11.2020 açıklama tarihli),

TCDD web sitesi (//www.tcdd.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formu mavi tükenmez kalemle doldurulup imzalanmış olarak teslim edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 10:40
YORUM EKLE