İŞKUR'dan MÜJDE! 3500 TL Maaş İle 20 Bin 500 Beden İşçisi Alımı Yapılacak

İŞKUR'dan yeni müjdeler gelmeye devam ediyor. İstihdam Projesi kapsamında kamuya ve özele 20 Bin 500 işçi alımı yapılacak. Şartlar ve kadrolar haberde.

İŞKUR'dan MÜJDE! 3500 TL Maaş İle 20 Bin 500 Beden İşçisi Alımı Yapılacak

Yeni İşçi Alımı ilanları yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre kamu ve özele olmak üzere farklı alanlarda Beden İşçisi Alımı yapılacak. Bu kapsamda farklı ilanlar yayımlanarak başvuru süreçleri başladı. Herhangi bir mezuniyet şartı olmaksızın Beden İşçisi Alımı yapılacak. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Tüm Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK ALANLAR:

Beden İşçisi alımları farklı alanlarda yapılmaktadır. Bu yönde İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlar ile 20 bin 500 işçi alımı yapılacak. Alımlar özel kurumlara ve Kamuya yapılacak.

  • Beden İşçisi (Genel) 19145
  • Beden İşçisi (İnşaat) 529
  • Beden işçisi (taşıma, yükleme-boşaltma) 195
  • Beden İşçisi (Temizlik) 589

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Özele yapılacak işçi alımlarında herhangi bir fazla nitelik talep edilmemektedir. Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, En az Okuryazar olmaları, Görevini yerine getire bilmeleri gerekmektedir. Kamuya yapılacak Beden İşçisi alımlarında ise şu şartlar aranacak:

1- Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- 36 yaşından gün almamış olmak.

4- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, cinsel saldırı veyahut çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak.

5- Askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli)

6- Çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında veya görevini devamlı olarak yapmasına engel herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması.

7- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

8- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacaktır. Adayların " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresine giriş yapmaları ve İlgili ekrandaki bilgileri doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 5 ay Önce

Sizin sayenizde ülkede işsizlik bitti. Baksana her gün 20 bin, 30 bin 50 bin eleman alınıyor diye haberler yapıyorsunuz! Ama sonuç sıfır. Kimsenin doğru düzgün bir yere girdiği yok. Bir de varya kpss'siz diye haber yapıyorsunuz ya ona aşırı gülüyorum! Yaw arkadaş kpss'siz alıyorda ne oluyor, 50 tane kriter istiyor.

Ayse gul
Ayse gul - 5 ay Önce

Saçmalık hep birde yas sınırı var o cikti bence artık 40 yas üstü bu ülkede oy kullanmasın

Şükrü
Şükrü - 5 ay Önce

Dudurmuşlar yaş sınırı koyuyorlar 40 yaşındaki insan acindanmi ölsun

Murat Kara
Murat Kara - 5 ay Önce

Hangi iller başvurabilicek

Murat
Murat - 5 ay Önce

Sayenizde işsizlik bitti. Ne kadar şükretsek azdır. ????

Tuba
Tuba - 5 ay Önce

36 yaş üstünde olanlara kim bakacak acaba çok merak ettim de birde bu yaş sınırı çıktı açımızdan ölecez galiba bu pahalılıkta