DSİ 2021-2022 Yılı İşçi Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İşçi alımı hakkında yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı. İşte yönetmeliğe göre değişen maddeler.

DSİ 2021-2022 Yılı İşçi Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İşçi Personel alımı gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan İşçi Alımı ilanı için yapılacak sınavlar hakkında yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı. Söz konusu yönetmeliğe göre sınav kaldırılarak kura ile atama yapılacağı bildirildi.

CUMHURBAŞKANI KARARI:

Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda;

Ekli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" in yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 26/6/2009 tarihli ve 2099/15188 sayılı Bakanlar Kurlu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeğe 8 inci maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 9 - 2021 ve 2022 yılları içerisinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakın ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenir. Bu durumda öncelikler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasında açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayının dört katı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlara haiz olan adaylar işe alınır.

MADDE 2 - Bu Yönetmeli yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu yönetmelik hükümleri Cumhurbaşkanı yürütür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AYŞE UZUN
AYŞE UZUN - 1 yıl Önce

İşçi alım ilanına müracaat etmek istiyorum temizlik görevlisi olarak

AYŞE UZUN
AYŞE UZUN - 1 yıl Önce

Temizlik hizmetleri ne başvuruda bulunmak istiyorum Kırklareli Merkez

Murat ulus
Murat ulus - 1 yıl Önce

Şöför olarak

Murat ulus
Murat ulus - 1 yıl Önce

Sofur olarak muracat etmek istiyorum

Mustafa eryiğit
Mustafa eryiğit - 12 ay Önce

Bakım ve onarım icin başvurmak istiyorum inşaat ustasıyım