Çalışma Bakanı SARIEROĞLU 1000 İş ve Meslek Danışmanı İçin Önemli Açıklama Yaptı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İŞKUR'a personel alımı için önemli bir açıklama yaptı.1000 kişilik iş ve meslek danışmanı alımları ne zaman yapılacak?

Çalışma Bakanı SARIEROĞLU 1000 İş ve Meslek Danışmanı İçin Önemli Açıklama Yaptı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Türkiye İş Kurumuna 100 kişilik iş ve meslek danışmanı alımı yapılacak. Bakan Jülide Sarıeroğlu memur alımları için önemli bir açıklama yaptı. 

Bakan Sarıeroğlu katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin bir çok konuda açıklamalarda bulundu. NTV'ye konuk olan Bakan Sarıeroğlu İş ve Meslek Danışmanı alımları için önemli bir değerlendirmede bulundu.

SAĞLIK BAKANLIĞINA PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığına yapılacak olan alımlardan İŞKUR'a yapılacak olacak alımlarda yeni gelişmeler hakkında açıklama; "Özellikle sağlık alanında 18 bin personel talebi söz konusu. Yeni yurtlar açıyoruz. Bu alımlar kadrolu işçi olarak yapılacak.  Kadrolu işçi alım ilanlarına başvuru imkanı olacak. Bu yeni dönem olacak. Detayları önümüzdeki dönemde tüm kamuoyu zaten bilgilenmiş olacak. KİT'lerde yeni istihdam ortamı oluşturuyoruz. 

İŞKUR'A BİN KİŞİLİK ALIM

Bakan Sarıeroğlu "1000 kişiyi İŞKUR ailesine dahil edeceğiz. Kamuda daha fazla çalışma ihtiyacı oluşacak. " müjdesini verdi. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

milli eğitime,adalet bakanlığına,emniyet müdürlüğüne ve bunlar gibi birçok kuruma maliye bakanlığı bol bol ve birkaç kez kadro verirken neden işkura yaklaşık 20 bin atama bekleyen imd varken 1000 gibi cüzi bir rakamla kadro vermektedir.en az 5000 imd alınmalıdır

Kader Boz
Kader Boz - 4 yıl Önce

Nasıl başvura biliriz

Kader Boz
Kader Boz - 4 yıl Önce

Yardım edebilir misiniz