Askeri Fabrikalara MSB 2533 İşçi Kura Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda yayımladığı ilan ile farklı kadrolarda 2533 işçi alımı yapacağını bildirmişti. Kura sonuçları açıklandı.

Askeri Fabrikalara MSB 2533 İşçi Kura Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı ( MSB ) işçi alımı ilanı yayımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2533 kişilik kadro ile kura çekimi Bugün yapıldı. Binlerce aday kura sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Tüm gün aramalar devam etti. Peki Kura sonuçları nereden öğrenilecek? Kura işlemi detayları nedir?

2533 İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ YAPILDI!

MSB Türkiye Geneli Askeri fabrikalarında görevlendirmek üzere Türkiye İş Kurumu aracılığı ile işçi alımı ilanı yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre alımlar 128 farklı kadro ile alım yapacak. İlan İŞKUR üzerinde 2 temmuz 2021 tarihinde yayımlanmıştı ve 6 Temmuz 2021 tarihinde sona ermişti. Binlerce aday başvuru işlemini gerçekleştirdi ve kura işlemlerinin başlamasını ve sonuçların açıklamasını bekliyor.

MSB İşçi Alımı Kura Çekimi  28 Temmuz 2021 tarihi ile çekildi. İlgili Kura Çekimleri, Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) adresinde yapılDI.

DEĞERLENDİRMELER NASIL OLDU?

MSB işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinde alındı. Başvuru şartlarını taşıyan her aday değerlendirmeye katıldı. Değerlendirmeler Kura işlemleri ile yapılacak. Bildiğiniz üzere İlköğretim mezunu olan adaylar başvuru yapmış olup herhangi bir KPSS şartı talep edilmemişti. Bu kapsamda noter huzurunda yapılacak kura işlemleri ile değerlendirmeler belli olacak.

MSB'DEN GELEN DUYURU:

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINA BAĞLI İŞ YERLERİNE AÇIKTAN İŞÇİ ALIMIYLA İLGİLİ ÇEKİLEN KURA SONUÇLARI

Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere alımına müsaade edilen 2.533 (iki bin beş yüz otuz üç) adet açık iş pozisyonu için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun resmi internet sitesinde yayımlanarak alınmıştır. Yapılan başvuru sonuçları İŞKUR tarafından Bakanlığımıza teslim edilmiştir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği, sözlü ve uygulamalı sınava kabul edilecek adaylar, İŞKUR tarafından gönderilenler arasından, 28.07.2021 tarihinde noter huzurunda yapılan kura çekimi ile tespit edilmiştir. Bu maksatla açık iş pozisyonunun 4 katı asil, 4 katı yedek olacak şekilde aday belirlenmiştir.

Yönetmelik hükümleri gereği kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla belge kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Belge kontrolleri adayların başvurmuş oldukları işyerlerinde yapılacaktır. Kura çekim sonucunda listelerde yer alan adaylar Ek-1'de yer alan belgeleri isimleri hizasında belirtilen tarihlerde ve başvurmuş oldukları işyerine şahsen getirerek ibraz edeceklerdir. Posta yoluyla ile gönderilen ve/veya belirtilen tarihlerin dışındaki tarihlerde ibraz edilecek belgeler dikkate alınmayacaktır.

Kurada yedek olarak belirlenen adaylar, belge kontrolü sonucunda başvuru şartlarını taşımayan asil listedeki adayların yerine sınava kabul edilecek (başvuru şartlarını taşımaları halinde) adaylardır.

Belge kontrolü sonucunda;

a. Asil listede yer alan adaylardan yapılan belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,

b. Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan kontenjanlara (açık iş gücünün 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilenden yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,

c. Yönetmelik 5'inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sınav tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır.

Adaylar, aşağıda yer alan linki tıklayarak T.C. Kimlik numarası ile yapacakları sorgu neticesinde kura çekim sonucunu, belge kontrollerinin yapılacağı tarih ve yer bilgisini öğrenebileceklerdir.

Bu duyuru kura çekim sonuçlarının yayımı ve evrak kontrolleri için tebligat niteliğinde olup adaylara başka bir tebligat yapılamayacaktır.

Kura Çekim Sonuçları için TIKLAYINIZ.

Ek-1 (Kontrol Edilecek Belgeler) indirmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 20:16
YORUM EKLE