ASDEP 4 Bin Personel Alımları Başvuruları Bekleniyor! İlan Ne Zaman Yayımlanacak

2019 yılı personel alımlarında ASDEP ilanları yayımlanmayacak mı? Alınacağı ifade edilen 4 bin ASDEP personeli için, ilanlar ne zaman yayımlanacak? Adayların ilan bekleyişi sürüyor...

ASDEP 4 Bin Personel Alımları Başvuruları Bekleniyor! İlan Ne Zaman Yayımlanacak

2019 yılı personel alımlarında Aİle Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde, ASDEP personel alımlarının yapılacağı gün sabırsızlıkla bekleniyor. Binlerce aday 4 bin ASDEP personeli müjdesini bekliyor. 2019 yılında ASDEP personel alımlarının yapılmasını isteyen binlerce aday, seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 2018 yılında sözü verilen bir alım olmasına rağmen bir türlü başlatılamayan ASDEP alımları, adayların tepkisine neden oluyor. Sözü verilen personel alımları konusunda yetkililerden seslerini duymasını bekleyen adaylar, tepkilerini sosyal medya platformlarından ulaştırmaya çalışıyorlar.

İKİ YENİ BÖLÜM EKLENDİ, İLAN YAYIMLANMADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı' nın ASDEP personel alımları konusunda düzenlemesi geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete' de yayımlanarak tamamlanmış, kamuoyuna bilgilendirme apılmıştı. 10 Ocak 2019 tarihli resmi gazetede yer alan bu düzenlemenin ardından ilanın yayımlanması bekleniyordu ancak bir değişiklik yaşanmadı ve aylardır ilanın yayımlanması için gün sayılıyor. İlgili ilan süreci için iki yeni bölüm dahil edilmiş, Çocuk Gelişimi ve Aile ve Tüketici bölümleri mezunlarının da ilanlara başvuru yapabilmesi için olanak tanınmıştı.

YENİ BAKAN, ESKİ BAKANI ETİKETLEMİŞTİ

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Twitter platformu üzerinden 2018 Temmuz ayında ASDEP personel alımlarına değinilmiş, 2018 yılında 3 bin personel alımının ASDEP ile planlandığına yer vermişti. Eski bakan tarafından 2018 yılında planlanan bu alımla alakalı duyuruyu sağlayan Selçuk, eski bakan Kaya' yı da etiketleyerek, müjdeli haberin sinyallerini vermişti. Bakanın personel alımlarının en kısa sürede gerçekleştirileceği yönündeki ifadelerinin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen ilan ne yazık ki yayımlanmadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayseyılmaz
ayseyılmaz - 4 yıl Önce

Hakkımızı yiyerek 2017 asdep alımını yaptılar. Ardından cumhurbaşkanlığı seçim vaadi olarak 4000 asdep alımı yapacaklarını söylediler. Yıl 2019 oldu elimde 85 puanımla hala bekliyorum. Ahirette ellerim hakkımızı yiyenlerin yakasından düşmeyecek.

asdep
asdep - 4 yıl Önce

Bu isi onlisans halkla iliskiler mezunu halkla iliskilerde yapabilir.bolum sarti kalksin veyahut halkla iliskiler gibi yeni bolumler eklesin.iletim bolumleri vb.

Busra
Busra - 4 yıl Önce

Cocuk gelişimi alımının şartları ne

asdep ne zaman
asdep ne zaman - 4 yıl Önce

bekliyoruz artik yapin şu alimi